У четвер стартує нонконформістська премія імені Олеся Ульяненка

*Вже третій рік Міжнародна літературна премія ім. Олеся Ульяненка видається за оприлюднений нонконформістський літературний твір, написаний українцем на будь-якій мові.

Перевага віддається претендентам, що не мають великих гонорарів і літературних відзнак, бо це якраз і свідчить про їх некон’юнктурність і чистоту намірів, те, що сам Ульяненко називав “високою панківською духовністю”.

 

Проте оцінюються лише такі письменницькі досягнення, що були помічені читачами через їх правдивість та суспільну актуальність.

 

У 2012 році лауреатом Премії Ульяненка став відомий львівський анархо-панк ВолодимирВакуленко-К за роман “Кладовище сердець“, висунутий одночасно “Кур’єром Кривбассу” та Львівським Форумом Видавців.

У 2013 році – київський поет-слемер Артем Полежака за поему “Джена“, оприлюднену і висунуту арт-галереєю “Бактерія”.

 

Цьогорічне журі: Володимир Сергієнко (голова Спілки письменників ФРН міжнаціональної згоди), Євгенія Чуприна (координатор), Дмитро Лазуткін (координатор), Сергій Жадан, Сергій Пантюк, Володимир Вакуленко-К; у разі виникнення суперечок, вирішальний голос, як і раніше, належить Лесю Подервянському.

 

Члени журі оголосять початок прийому заявок, можна буде поспілкуватися з претендентами на цю премію, а також минулорічним лауреатом Артемом Полежакою. Адвокат Олег Веремієнко розповість про те, що зараз відомо про розслідування обставин смерті Олеся Ульяненка.

 

 

Літературна премія імені О. Ульяненка заснована Спілкою письменників ФРН міжнаціональної згоди, за участю Національної спілки письменників України, для відзначення українських письменників за визначні здобутки в українській літературі.

 

Премія присуджується щорічно за кращі прозові чи поетичні твори, які відповідають наступним критеріям:
– якість тексту;
– схильність до позитивної асоціальності автора;
– нонконформістська життєва позиція автора;

 

Премія присуджується авторові літературних творів. На здобуття премії можуть бути висунуті лише завершені твори, опубліковані або оприлюднені протягом останніх двох років.

 

Всі матеріали на здобуття премії надсилаються за адресою o_ulyan@ukr.net, чи передаються за згодою одному з координаторів (Євгенії Чуприні чи Дмитру Лазуткіну).

Українська правда. Життя