У справі про заборону російських телеканалів призначена судово-психологічна експертиза

*Окружний Адмінсуд Києва призначив судово-психологічну експертизу в справі про заборону російських телеканалів. Муся і Дуся так давно чекали цього закономірного, здавалося б, кроку, що вже навіть немає сил радіти. Залишиться перехреститися лівою ногою, коли в Україні нарешті заборонять «Перший», «РТР- Планету», «НТВ» і «Росію 24». Якщо, звичайно, заборонять, а то ж наш суд – найгуманніший у світі.

 

Нагадаю зміст попередніх серій: Національна рада з питань телебачення і радіомовлення подала до суду на компанію «Торсат», яка входить до медіагрупи «Інтер» і займається дистрибуцією супутникових каналів в Україні і за кордоном. Метою позову було змусити компанію визнати, що «Перший канал. Всесвітня мережа» (ВАТ «Перший канал»), «РТР-Планета», «Російський Інформаційний Канал «Росія-24» (ВГТРК «Всеросійська державна телевізійна і радіомовна компанія»), «НТВ-Мир» (ВАТ «Телекомпанія НТВ») суперечать українському законодавству і Європейській конвенції про транскордонне телебачення. Пізніше медіагрупа «Інтер» заявила, що позов Нацради до «Торсат» безпідставний і суперечить законодавству України. Проте суд відмовився закривати справу і переніс засідання на 6 травня. І ось, нарешті, Адмінсуд породив епохальне рішення про призначення комплексної судово-психологічної експертизи.
Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», експертиза повинна визначити, чи мають фрагменти телепрограм цих каналів ознаки закликів до зміни конституційного ладу, заклики до пропаганди війни і посягання на територіальну цілісність України. Загалом-то, козі зрозуміло, що мають, однак почекаємо офіційних висновків. Крім того, експертиза визначить наявність або відсутність у фрагментах програм російських телеканалів висловлювань, які можуть психологічно впливати на телеглядачів. Ну і заодно те, яким саме чином ці висловлювання можуть впливати на тендітну глядацьку душу.

 

Заодно хотілося б порадити експертам перевірити вплив російського телебачення і на фізіологію людини – а то багатьох, знаєте, від одного виду Кисельова нудить.

ДУСЯ