Сепаратисти краще розуміють важливість місцевого телебачення, ніж влада

*Для протидії сепаратизму абсолютно не використовується ресурс обласних телерадіокомпаній, які фінансуються з бюджету, укомплектовані місцевими журналістами і є рейтинговими для місцевого населення. Про це йдеться у щотижневому аналітичному віснику Міжнародного центру політичних досліджень (МЦПД) InsideUkraine.

Влада в Києві не налагодила комунікації з цими державними компаніями, не існує механізму відбору ключових повідомлень, які транслюватимуться місцевому населенню. Натомість сепаратисти прекрасно розуміють важливість впливу телебачення на ситуацію та настрої населення, а тому окрім телевеж нарівні з адміністративними будівлями та силовими структурами робляться спроби захоплювати також ОДТРК, наголошують експерти.

На думку МЦПД, провали влади у проведенні антитерористичної операції на Донбасі ще більше посилюються відсутністю елементарної інформаційної політики.

«Більше того, не існує єдиного державного органу, який би регулярно надавав інформацію про події на Донбасі та кроки, які приймає Уряд для протидії зовнішньому агресору та сепаратистам», – йдеться у повідомленні МЦПД.

Інформаційна політика повинна мати конкретну мету та визначити проблеми, які вона вирішує, вважають експерти. Як і будь-яка інша політика, вона повинна мати державний орган, відповідальний за її впровадження, та нормативно-правове поле реалізації. Якщо є перешкоди для її імплементації, їх потрібно чітко визначити та усунути.

Телекритика