«Читати – це модно!» – флешмоб в Івано-Франківську

*

Флешмоб під назвою «Читати — це модно» відбувся недільного вечора  в центрі міста. Під стінами однієї з книгарень зібралися ті, хто не уявляє свого життя без книжки.

 

«Нинішній захід є соціальним, — розповідає ініціатор акції Валентина Печарська. — Ідея його в тому, щоб зібрати в конкретному місці людей, причому кожен мав прийти зі своєю улюбленою книжкою. Під стінами книгарні охочі фотографувалися і отримали своє фото з книгою від професійного фотографа. А ще відбувся розіграш сучасних книжок. Одночасно така акція відбулася і в Калуші. Таким заходом ми хотіли прищепити нашій молоді повагу до літератури, адже через сучасні гаджети вони забувають, що можна читати. Навіть якщо й читають — то переважно електронні видання. Але ж ніщо не замінить шурхіт сторінок і запах друкованої книжки».

 

Серед учасників флешмобу було й доволі багато дітей. Кожен із них прийшов улюбленою книжкою, дехто мали в руках й по кілька екземплярів. Приміром, 11-річний Андрій приніс «Гаррі Поттера». Хлопчик розповідає, що дуже любить читати, і «за його плечима» вже 15 книжок. «Я вважаю, що крім перегляду телевізора та гри на комп’ютері слід  багато читати, — розповідає Андрійко. — Раніше до цього залучали батьки, а тоді я сам зрозумів, що читати — це класно».

День