Російської мови “більше, аніж потрібно” – нардеп

*Народний депутат, член фракції “Свобода” Олексій Кайда порадив тим, хто говорить про утиски російської мови, промоніторити періодику та телебачення в Україні, передає УНН.

 

На його переконання, російської мови “більше, аніж потрібно”.  “Той потік інформації, в тому числі з Росії, аж перебільшує. Тому говорити про якісь утиски абсолютно не можна”, – сказав нардеп.

 

При цьому він наголосив, що є тиск на українську мову. “Тому що якщо державний службовець не володіє українською мовою, про яку двомовність можна говорити?”, – зазначив свободівець.

 

Раніше УНН повідомляв, що новий мовний законопроект передали до Венеціанської комісії.

 

Зазначимо, сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради представлено звіт тимчасової спеціальної комісії щодо підготовки нового закону про мови.

Нагадаємо, 4 лютого ухвалою Верховної Ради було створено Тимчасову слідчу комісію, завдання якої було підготувати до 31 березня проект “мовного” закону, який замінить Закон “Про основи державної мовної політики” авторства Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка. Головою ТСК був призначений віце-спікер парламенту, депутат від ВО “Свобода” Руслан Кошулинський.

УНН