На Одещині встановили дивний пам’ятник Шевченку (ФОТО)

*У місті Южному Одеської області з’явився незвичний пам’ятник українському поету Тарасу Шевченку.

Монумент незвичний для сприйняття, особливо для традиційного уявлення про великого поета, повідомляє repost.com.ua.

Автором роботи є Антон Лубій, який проживає в місті Львові. На встановлення монументу скульптор приїхав особисто. Робота виконана з ямпільського каменю. Сам скульптор працює не лише з каменем, а й з усім, чому можна надати об’єм, наприклад з деревом.

Скульптуру Тараса Шевченка Антон виготовив ще у 2010 році. Каже, що у процесі роботи відходив від форми каменю, саме він «підказав», якою буде майбутня скульптура:

– Я не хотів зробити традиційного Тараса, щоб він був нахмурений і в шапці. Ідея закладалася, щоб він був світлий. Я його сам назвав «Дух волі». Дехто каже, що в ньому є якась казковість. Дехто бачить лісовика. Ну якщо є прив’язка до нашої рідної землі, то, напевно, це просто відчутно. Я ставив собі за мету, щоб передати його таким волелюбним і добрим. Думаю, що вдалося.

Роботи Антона Лубія можна побачити у різних містах і селах України, та навіть в Індії. Це перший образ Тараса Шевченка, який він виготовив, раніше лише малював українського поета.

Над Шевченком скульптор працював 2,5 місяці. Серед ескізів, каже, що були дуже різні, навіть такі, які зовсім відрізнялись від того, що зараз можна побачити.

Робота призначалася для міста Ямпіль Вінницької області. Але замість цього простояла всі ці роки на скульптурному складі:

– Я його робив для іншого міста, але в мене там виявилися недруги, які зробили так, щоб він там не стояв. Він простояв 3 роки на скульптурній базі і, коли ми познайомилися з директором школи, з паном Тарасом, то вирішили його ставити саме тут. І, на мою думку, він тут дуже гарно вписався в природне середовище.

Вартість пам’ятника Шевченку – 15 тисяч гривень. Придбали його за кошти громадської організації.

 

Espreso.tv

  • Ярина Шкромида

    “Скульптур”? “Не лише з каменем, а й з усіма”? “Образ Тараса Шевченко”? Коми, крапки, тире? Відкоректуйте, будь ласка.