Що читають революціонери у бібліотеці Євромайдану (ВІДЕО)

*

Революція псує смаки – жартують українці. Адже за понад 2 місяці Майдану та за подій на Грушевського багато хто відклав звичайну літературу. Українці перечитують власну історію, знайомляться з прикладами інших країн, а історія ОУН-УПА неабияк популярна і в документальному варіанті, і в художньому.

 

Українські бестселери «Залишенець» і «Червоний» нині розмітають і в бібліотеці Євромайдану. Про неї мріяли давно, і лише цього понеділка нарешті встановили в Українському домі. Шафи і книжки у цій самоствореній книгозбірні – подаровані.

 

 

А ще питають тут про праці наших сучасних авторів і духовну літературу. Андрій з Кривого Рогу читає «Історію Запорізьких козаків». Узяв третій том, бо перші два вже на руках.

 

«Історія повторюється. Воля – понад усе. Вони були вільними людьми, і ми намагаємося ними стати. В мене мало часу, бо постійно задіяний в якихось роботах. Зараз я просто по обіді щось трошки почитаю, поверну книжку і піду далі працювати», – розповідає Андрій.

 

«Вони прагнуть культури. Розвиватися хочуть, читати. Тут дуже багато людей, які приходять, читають, на стільцях сидять», – каже бібліотекар Євромайдану Лариса Ніцой.

 

Вікторія Карпінська в бібліотеці Євромайдану ще не була. Але після подій на Грушевського почала читати Замятіна. Його антиутопія «Ми» яскраво показує втрату свідомості тими, хто відмовляється від свободи і бачить лише один шлях самовираження.

 

Тоді у безликому натовпі, званому МИ – зникають мільйони «Я». На прикладі головного героя продемонстрована вся штучність, абсурдність і моторошність ситуації.

 

«Він щиро вірить, що свобода – це архаїзм, вона не потрібна, це дикунство і невиліковна хвороба. І він дуже хвилюється, що захворів цією хворобою», – каже Вікторія. Підняли українці з архівів і знаменитого Оруелла «1984», вчитуються в державні документи: Конституцію, Кримінальний Кодекс, знайомляться з історією Європи. Аби свої вимоги насамперед виконати самим і зрозуміти, що таке бути вільним, бути європейцем.

Факти.ICTV