На Донеччині розпочався Рік Тараса Шевченка

*Вчора, 28 січня, у Донецькій обласній філармонії імені Сергія Прокоф’єва відбулось урочисте відкритя Року Шевченка на Донеччині.

 

Управління інформаційної політики та з питань преси ДонОДА цитує віце-губернатора Донеччини Олену Петряєву: «До грудня ми проведемо багато заходів, присвячених 200-річчю Кобзаря. Вони стосуватимуться різних сфер. Наша мета – привернути увагу до Великого сина українського народу. Також ми хочемо прищепити любов людей різного віку та професій до української мови і прекрасної поезії Тараса Шевченка».

 

До святкування 200-річного ювілею Кобзаря на Донеччині розробили туристично-екскурсійний маршрут, який включає відвідини літературно-художнього музею Тараса Шевченка в обласній універсальній науковій бібліотеці. Вжеу лютому обласний художній музей відкриє виставку, присвячену Великому Кобзарю.Театральні установи готують до ювілею Шевченка різноманітні заходи, серед яких – прем’єра концертного виконання опери «Шлях Тараса» донецького композитора, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Премії ім. С.С. Прокоф’єва Олександра Рудянського. Минулого тижня у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилась етнографічна виставка  Лариси Тарампій «Все йде, все минає, – краю немає…», яку також присвятили 200-річчю Великого Кобзаря.

 

Нагадуємо, що 2014 рік в Україні оголошено Роком Тараса Шевченка на честь 200-ліття великого поета.

День