26 Євромайданів України звернулися до Верховної Ради, силовиків, олігархів та світу

*

25 січня у Києві відбулася Всеукраїнська конференція Євромайданів. На зустрічі були зібрані делегати 26 майданів України (АР Крим, м. Дніпропетровськ, м. Кривий Ріг, м. Донецьк, м. Краматорськ, м. Ужгород, м. Іршава, м. Запоріжжя, м. Бережани, м. Калуш, м. Кіровоград, м. Луганськ, м. Стрий, м. Новий Розділ (Львівської обл.), Миколаїв (Львівської обл.), м. Київ, м. Одеса, м. Кременчук, м. Дубно, м. Бердянськ, м. Заліщики, м. Харків, м. Чернівці, м. Севастополь, м. Полтава, м. Ялта).

Результатами конференції стали звернення до Верховної Ради, силовиків, олігархів, міжнародної громадськості. Один з текстів подаємо нижче.

 

Звернення Всеукраїнської конференції Євромайданів

до депутатів Верховної Ради України

 

 Шановні народні депутати України!

Відповідальність за нинішнє силове протистояння та політичну кризу в Україні лежить на ваших плечах. Ви не змогли досягти балансу гілок влади, захистити демократію у стінах парламенту і конфлікт вилився на вулиці. Люди виходять на майдани, коли їх не чує влада. Ви – один стрижневих державних механізмів і тому ваша відповідальність не менша ніж відповідальність інших можновладців.
Ви допустили початок державного перевороту – протизаконне голосування за антиконституційні закони шістнадцятого січня. В результаті українці вимушені силою захищати власну державу.
Не допустіть ще одного злочину – впровадження у країні надзвичайного стану. Бо це – наступний крок на шляху перевороту. І реакція українців буде значно жорсткішою. Не ставте нас на межу збройного протистояння.
Першим кроком на шляху повернення до конституційного ладу має стати відміна антиконституційних і нікчемних законів, ухвалених парламентом з порушенням процедури шістнадцятого січня цього року. Саме відміна, а не поправки, які можуть просто легітимізувати цю наругу над парламентаризмом.
Наступними кроками стабілізації ситуації в країні буде відставка уряду і ухвалення акту про чинність в Україні Конституції у редакції 2004 року.
Негайно має бути ухвалена амністія для всіх цивільних учасників акцій протесту з 21 листопада по цей час. Одночасно мають бути притягнуті до відповідальності силовики-злочинці винні у побитті, катуваннях та вбивствах, а також ті, хто віддавав їм злочинні накази. Це дасть змогу визволити заручників та повернутися до мирних форм протесту.

Ми наполягаємо на тому, що єдиний шлях вирішення конфлікту – відставка Президента, Верховної ради та дострокові вибори за прозорою демократичною процедурою. Але ці перші кроки дозволять зберегти життя і здоров’я українців, припинити силове протистояння і перейти у фазу повноцінного переговорного процесу для мирного вирішення конфлікту.

 

Усі звернення та резолюцію – читайте за посиланнями нижче.

Резолюція Всеукраїнської конференції Євромайданів

Звернення до депутатів ВР

Звернення до силовиків

Звернення до олігархів

Звернення до міжнародної громадськості

Друг Читача