Толкін може стати католицьким святим

*Здійснено перші кроки на шляху до беатифікації Джона Рональда Руела Толкіна. Група англійських католиків приготувала молитву про беатифікацію автора «Володаря перснів».

 

Молитву вислали до єпископа Плімутського з проханням уділити згоду церковної влади. Поки що вона може служити для приватного використання. Англійський текст розміщено на толкінівському англомовному сервісі Еленділіон, повідомляє «Католицький оглядач».

 

Джон Рональд Руел Толкін, один із найпопулярніших письменників в історії, автор «Гобіта», «Володаря перснів» і «Сильмариліону», був викладачем англійської філології в Оксфордському університеті. В юному віці він з матір’ю і братом перейшов від англіканізму у католицизм. Внаслідок цього кроку від них відвернулася більшість родини, і Толкіни залишилися майже без засобів на прожиток.

 

По смерті матері братами Толкінами опікувався католицький священик Френсіс Морган. Толкін був глибоко віруючим католиком, один із синів Толкіна став священиком. Саме він дав безпосередній імпульс для навернення у християнство Клайва Льюїса, автора «Хронік Нарнії».

 

Якби було розпочато беатифікаційний процес, то це був би черговий — після Честертона — англійський письменник, який може стати кандидатом на вівтар. У ситуації з Честертоном справу активно підтримує єпископ Пітер Дойл із Нортгемптона.

espreso.tv