“Закони 16 січня” опубліковані у офіційних ЗМІ

*Державні видання “Голос України” та “Урядовий кур’єр” опублікували низку законів, які були ухвалені на засіданні Верховної Ради України 16 січня 2014 р. і пізніше підписані Президентом України. Як відомо, після офіційної публікації закони в Україні набирають чинності у різний часовий проміжок, передає УНН.

Сьогодні сторінки видань “Голос України” та “Урядовий кур’єр” вийшли з надрукованими текстами законів, що були ухвалені нардепами минулого четверга. Серед них — і найскандальніший закон “Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян”. Він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, за винятком підпункту підпункту 4 пункту 13 розділу І цього Закону, який вступає у дію з 1 травня 2014 року.

Також на сторінках державних видань з’явилися тексти Закону України “Про державний бюджет” і ряду законів про внесення змін, зокрема “Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо заочного кримінального провадження”, “Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за забезпечення чи виправдання злочинів фашизму” і “Про внесення зміни до ст.. 297 ККУ щодо відповідальності за осквернення або руйнування пам’ятників, споруджених в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни — радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців”. Усі ці закони набирають чинності з дня, наступного за днем їх опублікування.

Надрукований в офіційних виданнях ЗУ “Про внесення змін до ЗУ “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань” вступає у дію наступного дня після опублікування і підлягає виконанню протягом одного місяця.

За півроку набере чинності опублікований ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів”, а з завтрашнього дня будуть дійсними ЗУ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі” та ЗУ “Про внесення зміни до ЗУ “Про безоплатну правову допомогу” щодо відтермінування набрання чинності положеннями пункту 6 розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення”.

Як відомо, ухвалені в Парламенті України закони вступають у дію після їх оприлюднення державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Серед таких сьогодні фігурують “Голос України”, засновником якого виступає Верховна Рада України, та “Урядовий кур’єр” (це офіційне видання Кабінету Міністрів України). В окремих випадках закони та акти ВРУ можуть бути офіційно оприлюднені через телебачення і радіо.

УНН