У Донецьку темношкірі просили матюкливу росіянку вчити українську мову

*19 січня в YouTube залили відео з телефону, зняте, як підписано, в донецькому тролейбусі. В обговоренні донеччани з’ясовують, який це маршрут громадського транспорту.

 

На записі видно, як середніх літ жінка ображає гурт молодих темношкірих пасажирів, більшість із яких – хлопці.

“Если б не вы, в нас в Украине бы спида не было”, – кричить вона, нахилившись над стільцем, де сидів один із гостей. Потім жінка запитує: “Я права?”.

Несподівано, що на її претензії дехто з “гостей” звертається українською мовою: “Шо таке? Шо ти від мене хочеш?”

У відповідь пасажирка порадила забиратися їм у “ґренландію-шотландію”.

“Це Україна, це не Росія, чуєш? Треба по-українському говорити”, – каже їй темношкірий.

 

Сміх оточуючих спричинило запитання іншого “афроукраїнця” – щось про “маскалєй”. Зачинателька конфлікту на це сказала, що вона “чисто русская женщина”, а потім додала: “Потому что только русские так умеют матюкаться”.

“А, давай в Росію тоді, якщо ти…”, – сказав на це найговіркіший із компанії. А його друг перебив його словами: “Пожалуйсто, учите украинский язык. Пожалуйста”.

Потім до товариства темношкірих у середину салона підходить якийсь чоловік із задніх сидінь, але розчути, що він до них каже, дуже складно.

Серед відгуків під записом, багато жартівливих, на зразок: “Чорноброві хлопці-молодці”.

Дехто вирішив роз’яснити англійською, що ж відбувається: “Racism in post-Soviet Ukraine and some shade of hope… Ukrainian speaking African-Ukrainians protecting themselves against Russian speaking Nazi girl”. Приблизно це ознапчає: “Расизм у пост-радянській Україні і невеличка тінь надії… Україномовні афроукраїнці захищаються від російськомовної дівчини-нацистки”.

“Нормально африканець дав їй прикурити. Такому відразу можна громадянство дати за позицію. А то колись роздали громадянство всяким людям типу цієї баби…”, – написав хтось. І в відповідь на цей коментар – ще один: “Дійсно молодчина! Він краще розмовляє українською мовою, ніж наш прем’єр-міністр. Афро-українець вивчив українську мову, а калуго-українець не може”.

А ще хтось влучно пригадує кінцівку українського анекдота про упівця: “Згадується – “Ciдай синку, я й так бачу що ти не москаль!”.

Деякі сайти повідомляють, що жінка в тролейбусі – його кондуктор:

Gazeta.ua