Кримське видавництво недорахувалося державного майна на 800 тис. грн

*Велика недостача державного майна була виявлена в ході ревізії фінансово-господарської діяльності видавництва і друкарні “Таврида” в Сімферополі. Про це повідомила прес-служба Держфінінспекції в АРК.

 

Було встановлено, що нерухомість загальною вартістю 812 тис. грн була втрачена ще при колишньому керівництві видавництва. У 2012 році при проведенні щорічної інвентаризації майна адміністрацією не було перевірено наявність будівель і споруд, що значаться за підприємством. Ця обставина дозволила вивести зі складу майна підприємства цілий житловий будинок та частину гілки залізниці. Проведена вже в рамках ревізії інвентаризація майнового комплексу лише констатувала недостовірність бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

 

Матеріальний збиток, понесений через нестачу частини гілки залізниці та житлового будинку, до цього часу залишається не відшкодованим.

 

У ході ревізії виявилося також необґрунтоване покриття видавництвом витрат сторонніх юридичних осіб. Так, підприємство безкоштовно надавало двом фірмам електроенергію для забезпечення потреб їх складських та інших приміщень. Як наслідок, було витрачено 223,7 тис. грн. У цілому ж втрати підприємства від незаконних фінансових операцій склали 1,1 млн грн.

 

За результатами ревізії складено 4 протоколи про адміністративне правопорушення. Матеріали ревізії передані до прокуратури АРК.

Освітній портал