Музей Павла Тичини відзначає своє 35-річчя мистецькими марафонами

*Січень 2014-го – рік 35-ліття з часу заснування Літературно-меморіального музею-квартири Павла Тичини. З цієї нагоди музеєм започатковується проект «Музей35», який покликаний не лише увічнити ювілейну для музею дату, а й нагадати усім про Тичину-художника, Тичину-музиканта, Тичину-диригента поряд з непересічним та геніальним Тичиною-поетом.

 

Проект «Музей35» складатиметься з низки підпроектів: «Музей35. Художній марафон», «Музей35. Музичний марафон», «Музей35. Поетичний марафон» та «Музей35. Ми – з вами!».

 

В рамках проекту «Музей35. Ми – з вами!» впродовж 2014-го року буде проведено 35 мистецьких новоформатних креативних акцій та заходів у музеї та поза його межами, щоб об`єднати аудиторію довкола вишуканого та естетичного сучасного мистецтва у різних його проявах.

 

Проект «Музей35. Ми – з вами!» триватиме до 31 грудня 2014 року. Першим його кроком є започаткована музеєм новоформатна виставка одного дня, однієї картини, одного художника «Один рік – як усе життя», яка також триватме з 2 січня до 31 грудня 2014 року та запропонує глядачеві абсолютно новий підхід у можливостях ознайомлення суспільства з творчим доробком художника, у нашому випадку – Валерія Франчука.

 

Впродовж двох тижнів, з 13 січня до 26 січня 2014 року, у музеї оголошено художній марафон, під час якого музей запрошує художників створити у мистецькій вітальні музею картини, які будуть представлені на одноденній виставці у день народження Павла Тичини – 27 січня – та зберігатимуться у фондах музею до наступних днів народження поета, аби, примножившись у кількості, знову 27 січня наступних років вилитися у виставковий проект «Сучасні художники України – музею Павла Тичини». Якщо художники мають бажання долучитися до марафону, але їм комфортніше працювати вдома, в майстерні, ми будемо раді прийняти до фондів музею їх роботи та демонструвати вже на цьогорічній виставці.

 

Роботи, що надійдуть до музею в січні 2014 року, ЩОРОКУ будуть експонуватися на виставці 27 січня, в день народження поета.

 

До вересня 2014 року буде виданий каталог з картинами, створеними у музеї чи переданими на виставку в рамках проекту «Музей35. Художній марафон».

 

Охочим взяти участь у проекті музей надає полотна для створення картин.

 

Усі коментарі та запитання за телефоном 234-43-27, Юлія Коваленко.

Рідна країна