У Музеї Тичини водять екскурсії при каганці

*У київському Музеї-квартирі Павла Тичини розпочали нові вечірні екскурсії – при свічках. Вони суттєво відрізняються від денних, зауважує директор музею – відвідувачам розповідають, передусім, про особисте життя поета. Триватимуть «розповіді при каганці» аж доки ввечері буде темно. А з’явився такий формат, тому що музей змушений економити на освітленні.

 

Олена і Артем у Музеї Тичини не вперше. Але кажуть, що при світлі каганців помешкання поета виглядає зовсім інакше.

«Це гарна різдвяна можливість провести вихідні у музеї. Але не на звичній екскурсії «подивіться праворуч, подивіться ліворуч», а у домашній атмосфері», – каже Олена. «І навіть трохи містичній, – додає Артем. – Адже у світлі ліхтарів усе виглядає по-новому».

 

«А було ж колись і таке!»  – саме так називаються нові екскурсії. Директор музею Тетяна Сосновська розповідає, що Павло Тичина і сам свого часу мав у помешканні усього три каганці. Традицію повернули почасти через те, що музей тривалий час змушений заощаджувати на електроенергії, а у найближчі місяці світло можуть відімкнути взагалі.

 

«Ми дійсно стурбовані тим, що багато років змушені економити світло. Мені здається, що це нерозумно – коли із настанням темноти йдеш повз музей, а вікна не горять.  Складається враження, що музей неживий. Але з іншого боку, начебто граючи у відсутність світла, ми можемо запропонувати такий незвичний формат», – розповідає Тетяна Сосновська.

 

Розглядати експонати, присвічуючи каганцем – не надто зручно, однак на цій екскурсії головне інше – можливість послухати про інтимні сторони життя Павла Тичини, його стосунки із родиною та домашні звичаї. Тетяна Сосновська каже, що вечірня екскурсія відрізняється від денної на 90 відсотків.

 

«Тут треба розповідати речі, які відповідають тій таємничій атмосфері у квартирі, яка виникає, коли ти ходиш у напівтемряві, коли виблискує світло, і на стіні з’являються якісь тіні. Ми говоримо про виклики, сумніви у житті Тичини, моменти його внутрішніх терзань», – розповідає директорка.

 

Екскурсії триватимуть, доки у робочий час музею на вулиці буде темно. А наступної осені їх планують повторити. Окрім того, згодом у програму екскурсій планують додати дискусії з відвідувачами. Відкритість до аудиторії – однин із принципів роботи Музею Тичини. Він активно висвітлює свою діяльність у соцмережах, а днями співробітники музею та волонтери провели акцію «Із ангелом у руці» – вони робили паперових янголів та роздавали їх перехожим.