Український фільм “Параджанов” не увійшов до шорт-листу номінантів на Оскар

*

На офіційному сайті Оскар опубліковано шорт-лист з дев’яти претендентів на кінопремію у номінації Найкращий фільм іноземною мовою. Номінант від України – стрічка “Параджанов” режисерів Олени Фетісової та Сержа Аведікяна – не потрапила в короткий список фільмів, які продовжать боротьбу за Оскар.

 

Серед претендентів на Оскар залишилися наступні фільми: Розімкнуте коло (The Broken Circle Breakdown) від Бельгії, Випадок із життя збирача заліза (An Episode in the Life of an Iron Picker) від Боснії і Герцеговини, Зникле зображення (The Missing Picture) від Камбоджі, Полювання від Данії, Два життя від Німеччини, Великий майстер (The Grandmaster) від Гонконгу, Товстий зошит (The Notebook) від Угорщини, Велика краса (The Great Beauty) від Італії та Омар від Палестинської автономії.

Ці дев’ять фільмів були обрані за допомогою голосування з 76 фільмів, які увійшли до лонг-листу премії. У їхньому числі був український фільм Параджанов. Крім того, в лонг-лист увійшли картини з Молдови, Саудівської Аравії та Чорногорії, які потрапили в число претендентів на Оскар уперше в історії цих країн.
16 січня 2014 року буде оголошений підсумковий шорт-лист з п’яти претендентів на Оскар в номінації Найкращий фільм іноземною мовою. Церемонія вручення премії пройде в Лос-Анджелесі 2 березня.
Цього разу найкращий фільм іноземною мовою обиратимуть за новими правилами, введеним вперше за весь час існування номінації: голосувати за картини будуть всі кіноакадеміки, а не тільки ті , хто спеціально подивився всі п’ять фільмів-претендентів у кінотеатрах.

 

Кореспондент