Журналіст Los Angeles Times звернувся до Путіна українською мовою

*

“Шановний пане президенте, дозвольте, будь ласка вам задати …..ой , щойно повернувся з Києва, повітря свободи ще  не вивітрилось ” – так почав звернення до Путіна журналіст Los Angeles Times Сергій Лойко, поставивши запитання про можливість введення російських військ в Україну.
– У 2008 році в серпні відбулася всім відома військова операція в Грузії, в результаті якої в Абхазії і Південній Осетії перебувають російські військові бази. Західні оглядачі та купа політиків продовжують стверджувати, що таким чином було закріплено відторгнення істотних територій від суверенної держави.

 

Питання моє про Україну. Як відомо, до вас надійшли заклики від людей, наділених владою, ввести війська до Криму. Вони прозвучали під час найгучніших проєвропейських мітингів у Києві. Напередодні конфліктів у Грузії російські дипвідомства роздавали тисячі російських паспортів жителям Південної Осетії і Абхазії. І потім, коли конфлікт трапився, Росія заявила що вона змушена захищати інтереси своїх громадян.
У мене питання – чисто гіпотетично чи можливо, що ви будете так само захищати російськомовних жителів Криму або російських громадян або військову морську базу в Севастополі. Чи можливий введення російських військ в Україну чи ні?

 

 – Ви порівняли ситуацію з Південною Осетією і Абхазією з ситуацією в Криму. Вважаю, що це некоректне порівняння. Нічого подібного з Кримом не відбувається. В Абхазії і Південній Осетії був великомасштабний кривавий міжетнічний конфлікт. І це не в перший раз, якщо згадати 1919-1921 роки, коли там проводили каральні операції у зв’язку з тим, що після розпаду Російської Імперії ці території заявили, що хочуть залишитися у складі Росії, а не в складі незалежної Грузії. Тому тут немає нічого нового. Крім того, щоб зупинити кровопролиття на територіях були присутні миротворчі сили, причому не тільки російські. Наша реакція була пов’язана в тому числі і з нападом на наших миротворців і вбивством російських військовослужбовців.

 

У Криму, слава богу, нічого подібного немає, і, сподіваюся, ніколи не буде. У нас є договір про перебування Російського флоту, він продовжений в інтересах обох держав. Наявність російського флоту в Севастополі, в Криму, є серйозним стабілізуючим  на мій погляд, фактором.
Нам небайдуже становище наших співвітчизників, і до речі кажучи, ми постійно піднімаємо ці питання стосовно ситуації в деяких країнах ЄС, зокрема, прибалтійських державах.


Там досі існує таке абсолютно нецивілізоване поняття, як негромадянин, тобто це і не громадянин, і не іноземець, і не апатрид, а невідомо що таке, позбавлений політичних прав і свобод. І це наші шановні колеги з Євросоюзу терплять чомусь, вважають, що це нормально. Ми вважаємо це ненормальним і будемо далі продовжувати боротися за рівність прав. Але це не означає що ми збираємося махати шашкою, вводити війська. Це повна нісенітниця, нічого подібного немає і бути не може.

Корреспондент.net

 

 

 

  • Hariton Sokur

    Імперія має обов’зок забирати своїх окупантів-колонізаторів після деколонізації -подивіться документи ООН по деколонізації ініційовані США та СССР. Лише Россія в своїх бувших колоніях ігнорує цей обов’язок, бо бувші колонії “соромляться” признавати окупацію Росією. А прибалти не посоромились – і буде їм щастя. А завезення кацапів в Крим, замість депортованих татарів, то взагалі безсумнівний акт геноциду, і біль-менш совісні кацапи мали б чкурнути звідти, як тільки б узнали про цей злочин, щоб не бути співучасниками злочину Сталіна. Але більша частина з них добре знає, в чиї будиночки в’їхали їхні предки, і що не під своїм сонцем вони дупи гріють, але в них вже комплекс окупанта.