Оголосили переможців Книги року ВВС-2013

84x108-32

Переможцями “Книги року ВВС – 2013” стали роман Ярослава Мельника “Далекий простір” та книга Мар’яни і Тараса Прохаськів “Хто зробить сніг” КИЇВ, 13 грудня 2013 року. “Далекий простір” Ярослава Мельника (Харків, “Клуб сімейного дозвілля”, 2013) і “Хто зробить сніг” Мар’яни і Тараса Прохаськів (Львів, Видавництво Старого Лева, 2013) стали переможцями конкурсу “Книга року BBC – 2013” та “Дитяча Книга року ВВС – 2013”, що представлені ВВС Україна у співпраці з Культурною програмою Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР). Редактор Європейського Хабу Bсесвітньої служби ВВС Артем Лісс каже: “Роман Ярослава Мельника, який переміг – це антиутопія, яка досліджує питання свободи. Романіст пише про свободу бачити, уникнути світу сліпих – але водночас і про свободу уникнути світу тих, хто може бачити – і хто править сліпими. Це – теми, які піднімаються в літературі по всьому світу, і крізь призму мандрівки головного героя цей роман дуже яскраво показує, що означає свобода і яка її ціна”.

 

“Сніг – це звичайна річ для українців взимку, але чудова книга Мар’яни і Тараса Прохаськів заслуговує на відзнаку. З неї наймолодші громадяни України дізнаються про дружбу, а також про те, як триматися разом і долати страх. Культурна програма ЄБРР стала партнером ВВС Україна для того, щоб підтримувати українську літературу, тому що ми віримо, що література є ключовою складовою демократичного суспільства, і вона починається з дитячих книг”, – говорить Джонатан Чарльз, Директор з комунікацій ЄБРР. Автор-переможець у кожній номінації отримає премію 1000 фунтів стерлінгів у
гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу “Книга року ВВС” на всіх наступних виданнях цих книжок.

vidavnitstvo-starogo-leva-kto-sdelaet-sneg-13863

Цього року до журі премії “Книга року ВВС” увійшли: Віра Агеєва, професор літературознавства Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Тарас Федюк, поет, Ольга Герасим’юк, журналіст, Ніна Кур’ята, головний редактор ВВС Україна, Світлана Пиркало, радник ЄБРР з питань культури. Премія “Книга року ВВС” була започаткована у 2005 році. З 2012 року, коли з’явилася нова номінація “Дитяча Книга року ВВС”, премія проводиться у партнерстві з Культурною програмою ЄБРР. Більше інформації про конкурс, а також читацькі рецензії можна знайти в розділі “Книга року ВВС – 2013”.

 

Друг Читача