Курков переписав свою книгу і видав наново

*Друге видання роману Андрія Куркова “Львівська гастроль Джимі Хендрікса” українською мовою вийшло в 2013 році. Автор каже, що трохи переписав книгу – зробив сюжет більш динамічним.

 

“Протягом року просто гуляв по Львову, придумував історії, але все щось було не те – усі ті історії могли статися в Запоріжжі чи Очакові. Тоді вирішив знайти героя, а історія з’явиться сама. Так і сталось. Перша людина, якій запропонував стати героєм роману зі своїм справжнім іменем, біографією і адресою, був Алік Олісевич, засновник руху хіппі у Західній Україні”.

 

На обкладинці перевиданого роману львівський хіппі зображений із чайкою на плечі. Алюзія моря і чайки, що нападають на перехожих, як у фільмах Хічкока, додають книзі несподіваного повороту.

 

“Джимі Хендрікс помер 17 вересня 1970 року, в ту саму ніч, коли в 1939 році у Львів ввійшли радянські танки, звільняючи місто за пактом Ріббентропа-Молотова. Ці збіги дали поштовх для кількох ідей. Сьогодні бачу сильний вплив Західної України: був на Майдані кілька разів і на плакатах, тентах читав назви райцентрів західних областей. Народ давно став розумніший за політиків. І влада, і опозиція слабка. Влада слабка на стільки, що розуміє: якщо здасть когось, увесь “картковий будиночок” партії Регіонів посиплеться. Опозиція запрошувала виступити на Майдані, але мені не потрібен піар, і я усвідомлюю відповідальність слів, виголошених зі сцени. Великий натовп людей не хоче слухати щось бодай трішки складне, їм потрібно, щоб все було чорним або білим”.

 

Після презентації у Києві, Курков їде з новою книгою на Волинь. Цього року роман “Львівська гастроль Джимі Хендрікса” висунуто на здобуття Шевченківської премії.