У Києві організують вечір вірменської літератури

*

10 грудня у столичному Кнайп-пабі «Купідон» (вул. Пушкінська, 1-3/5) відбудеться «Вечір вірменської літератури». Говоритимемо про вірменську культуру, літературу та поезію, про вірмено-українські культурні проекти та про окремі постаті вірменської літератури.

 

Захід проходитиме в рамках серії «Вечорів світової поезії» за участі та підтримки проекту «Параджанов-АРТ», Вірменського товариства культурних зв’язків «АOKS» та вірмено-українського арт-журналу «TheNorDar».

 

Програма заходу:

1. Всеукраїнський проект «Параджанов-АРТ» та презентація діяльності Вірменського товариства культурних зв’язків «АOKS». Лектор: Олена Михайлівна Оганесян.

2. Вірмено-український арт-журнал про мистецтво, культуру та творчіть – «TheNorDar». Лектор: Ліліт Саркісян.

3. Розмови про вірменську літературу та поезію. Твори у оригіналі та в перекладах: Сільва Капутикян, Агасі Айвазян, Олександр Вігер, Бедрик Дякунова та інші.

4. Проект «Fool of sense». Інтуітивне сприйняття 5-ти вірменських слів.

 

Учасники заходу:

– Олена Оганесян – філолог, віце-президент Вірменського товариства культурних зв’язків «АOKS», куратор Всеукраїнського проекту «Параджанов-АРТ».

– Ліліт Саркісян – видавець та головний редактор арт-журналу «TheNorDar», філолог, ілюстратор та fashion-художник.

– Метаксія Авагян – директор культурно-просвітницького центру ім. Генріха Алтуняна (м.Харків).

– Каріне Арутюнова – прозаїк, художник, автор книг «Попіл червоної корови» («Пепел красной коровы»), «Скажи червоний» («Скажи красный»).

В день заходу у «Купідоні» також діятиме виставка серії художніх робіт Каріне Арутюнової – «Скажи красный».

Для перших гостей події арт-журнал «TheNorDar» та «AOKS» підготували сувеніри.

Вірменське товариство культурних зв’язків «AOKS» та «Параджанов-АРТ» вже 8 років поспіль опікуються великою кількістю всеукраїнських історико-літературних, мистецько-просвітницьких конкурсів, виставок і зустрічей як для молоді, так і людей старшого покоління.

Вірмено-український арт-журнал «TheNorDar» («nor» – новий, «dar» – століття, покоління – арм.) – перший і єдиний вірмено-український медійний проект про мистецтво та культуру, що видається з 2011 року у Києві. Видавець і головний редактор – Ліліт Саркісян.

ІА ПРО