Оголосили трійку українських літераторів, які претендують на премію імені Конрада

*

1 грудня 2013 стали відомі прізвища письменників, які увійшли до трійки претендентів на отримання Літературної премії імені Джозефа Конрада – Коженьовського 2013. Однією з найбільш впливових премій в галузі літератури скоро буде нагороджений кращий молодий письменник України.

 

Протягом кількох попередніх місяців від українських та іноземних культурних інституцій, наукових центрів, видавництв, творчих об’єднань і приватних осіб надходили заявки з іменами кандидатів. Міжнародне журі, до складу якого увійшли представники польської та української спільнот, відібрало трьох найбільш гідних з 25, заявлених українцями в довгому списку. Фіналістами Премії Конрада цього року стали Андрій Бондар, Тетяна Малярчук, Остап Сливинський.

 

“Вибір, як завжди, був непростий. І перш за все, з точки зору якості, а не кількості запропонованих кандидатів на отримання премії, – каже директор Польського Інституту в Києві, глава журі премії Ярослав Ґодун. – Хочу також висловити визнання всім тим людям і установам, які заявили своїх кандидатів, тому що без їх активної позиції ці автори могли б зовсім не потрапити до трійки фіналістів премії”.

 

Ім’я переможця Літературної премії імені Джозефа Конрада – Коженьовського 2013 оголосять 13 грудня 2013 в Києві. Крім нагороди в 3000 євро від Польського Інституту, переможець отримає можливість піврічного стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми міністра культури і національної спадщини Республіки Польща “GAUDE POLONIA”. “В моєму розумінні лауреатом літературної премії повинен стати не найнесподіваніший кандидат, а найбільш гідний, авторитет якого не викликає сумнівів. Хто ж саме ним буде – поки цього не знають навіть судді”, – зазначила лауреат Премії Конрада 2011, член журі премії цього року Наталка Сняданко.

 

Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована в 2007 році Польським Інститутом у Києві за партнерства Національного центру культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів. Кожні два роки премія присуджується українському письменнику віком до 40 років. За аналогією з Нобелівською – не за конкретний літературний твір, а за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, руйнування стереотипів і універсальність послання.

 
Газета по-українськи