“Репортери без кордонів”: напади на журналістів в Україні свідчать про свідоме придушення владою свободи слова

 timthumb.php

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» занепокоєна масштабними насильницькими діями правоохоронців проти працівників ЗМІ під час маніфестацій у Києві.

 

«Частота і серйозний характер нападів на журналістів свідчать про усвідомлене прагнення (влади) придушити свободу слова. Це неприйнятно, коли працівники ЗМІ знову стають жертвами політичних заворушень в той момент, коли вони намагаються їх висвітлювати, виконуючи свої професійні обов’язки», – йдеться в прес-релізі, опублікованому на сайті правозахисників.

 

За акти насильства несуть відповідальність українські правоохоронці, які не виконують свої зобов’язання щодо захисту працівників ЗМІ, переконані експерти організації «Репортери без кордонів». «Ми закликаємо компетентні органи провести розслідування і покарати винних у насильстві», – кажуть правозахисники.

 

Нагадаємо, понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві. У зв’язку з цим, ГО «Телекритика», Інститут масової інформації, Національна спілка журналістів України та Українська асоціація видавців періодичної преси вийшли зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті України з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів.

 

Тиждень