Сьогодні відбулась прем’єра документального фільму про Трипілля

 

*

Сьогодні відбулась прем’єра документального фільму про Трипілля на  Першому Національному каналі.

Територія України часів Старого Світу. П’ять з половиною тисяч років до нової ери. У межиріччя Дніпра, Південного Бугу та Дністра приходить народ, який вирізняється з-поміж інших високим знанням землеробства, володіє технікою будування двоповерхових жител, знається на місячному календарі, вірить у тривимірність світу і поклоняється Великій Богині-Матері та Сонцю.

 

Дві з половиною тисячі років цей народ успішно розвиватиметься, розширюючи свій життєвий простір. А потім безслідно зникне.

Мине чотири тисячі років, і археологи випадково натраплять на сліди життя давнього землероба. Вражені дослідники охрестять знахідку трипільською археологічною культурою і зарахують її до однієї з перших цивілізацій Старої Європи.

 

Мине іще 120 років, й у 2013 році в шістнадцяти областях України вчені віднайдуть величезні храми, тисячні мегаполіси, культову пластику і силу-силенну керамічного орнаментованого посуду… Проте не буде жодного писемного слова, хоча закарбовані у глині і випалені вогнем символи та знаки можуть багато розповісти про свого творця – давнього землероба. Вони й досі зберігають історію зародження, розквіту і занепаду першої цивілізації, що існувала на землях пра-України.

 

У документальному фільмі “Трипілля. Забута цивілізація Старої Європи” було зроблено спробу пізнати залишений пралюдиною світ й усвідомити закарбовану для нас мудрість.

 

Ідея створення фільму – Світлана Мироненко.
Автор сценарію та режисер – Сніжана Потапчук.
Оператори – Анна Кудрявцева, Світлана Коваль, Денис Савченко, Степан Юрченко, Володимир Каратушин, Назар Цуняк.
Режисер монтажу – Сергій Ачинян.
Керівник проекту – Марк Гресь.

Фільм створено за підтримки обласного авіаційного центру ПРАТ “АС”.

 

Перший Національний