Вчені-україністи проводять у Києві міжнародний конгрес

 

*

На міжнародний конгрес прибули  знавці українського етносу з понад десяти країн світу. У рамках заходу проведуть тематичні круглі столи та конференції. А ще учасникам покажуть повне зібрання творів Тараса Шевченка і вишитий “Кобзар”. Міжнародний конгрес україністів зібрав у Києві з півтисячі науковців. Це представники як української, так і зарубіжної наукової еліти. У столиці зібралися знавці України з Канади, Італії, Польщі, Бельгії та США.

 

“Суть конгресу дуже цікава. Коли Україна проголосила незалежність, україністи усього світу, відомі вчені з дуже сильними іменами, зібралися, щоб представляти Україну. Ідея полягає в тому, щоб консолідувати зарубіжну україністику. Тим часом, я думаю, що організатори більше орієнтувалися на українських україністів, ніж на закордонних. Україністика в Європі – це Німеччина, це Франція, це Англія, Італія”, – розповів член Національної асоціації україністів (Хорватія) Євген Пащенко.

 

Це вже восьмий конгрес, на який збираються україністи. Його присвятили 200- річчю з дня народження Тараса Шевченка. “Конгрес присвячений шевченківської тематики. Тобто це основна наша тематика – рецепції Тараса Шевченка в минулому, сьогодні , під різними поглядами. Це та література, – звичайно , найбільше, – мова, мистецтво, музика, історія”, – зазначила голова Національної асоціації україністів (Україна) Леся Мушкетик.

 

Зустрічали гостей конгресу під автентичні мелодії. У холі КМДА грали на кобзі і сопілці. У самій колонній залі, де проводили засідання, стояли портрети великого Кобзаря. У коридорах на оглядини виставили український народний наряд. Гостям заходу показали макет рушника, який народні майстрині вишиють до свята Шевченка. Це ручна робота, голку з ниткою до цього твору докладуть народні майстрині з усієї України. На схожий за розмірами рушник національної єдності пішло дев’ять метрів конопляного полотна і чотири кілограми ниток.

 

Міжнародний конгрес україністів триватиме два дні. За цей час проведуть шість круглих столів і дві тематичні конференції.

 

ТВІ