Янукович за 4 роки роздав понад 100 тисяч нагород

 

*

За час свого президентства Віктор Янукович роздав понад 100 тис. нагород. Найпрестижніші з них діставалися людям, особисто відданим Главі держави. Ювілеї, робота в парламенті, приналежність до правлячої партії, управління великими компаніями, керівництво ВНЗ, заняття спортом і навіть родинні зв’язки – все це, на думку Глави держави, подвиг.

 
Видання нагадує, що 20 років тому орден За заслуги – тоді він називався Почесний знак Президента – був першою нагородою незалежної України, а людиною, яка отримала його першою, став відомий письменник Олесь Гончар.

 

Відтоді багато чого змінилося: якщо в 1992-му ордена удостоїлися лише 14 осіб, то надалі ним стали нагороджувати по кількасот людей за рік. Сьогодні з легкої руки Президента Віктора Януковича він і зовсім перетворився на заохочення для високопоставлених ювілярів.

 

Так, на початку жовтня першим українським орденом Глава держави відзначив заслуги, а заодно і дні народження багаторічного ” ​диригента” фракції Партії регіонів Михайла Чечетова і ще одного регіонала – Геннадія Васильєва, екс-генпрокурора. Подібну трансформацію переживають й інші нагороди та звання в Україні. “Присудження державних нагород стало профанацією, як і присвоєння вчених ступенів і почесних звань”, – вважає екс-депутат від опозиції Сергій Власенко.

 
Він пропонував на законодавчому рівні відмовитися від практики заохочення держслужбовців за “трудові заслуги”, скасувати почесні звання і ліквідувати практику вручення нагород під свята, але марно – Рада проігнорувала законопроект, а медальний-орденоносний конвеєр продовжив роботу.  Ордени, медалі та звання почали щедро роздавати ще попередники Януковича – Леонід Кучма і Віктор Ющенко. Але якщо ті відзначали політиків і чиновників усіх мастей, то нинішній Глава держави перетворив найпрестижніші нагороди в знаки заохочення виключно для свого найближчого кола.

 

 

Кореспондент

  • одеса

    МАБУТЬ ВЧИВСЯ У БРЕЖНЄВА