Качаючи Силу під Сталінградом

 

*

В перших же рядках нашого аналізу стану українського кінопрокатного ринку за 41-й уїк-енд 2013 року (10-13 жовтня) маємо визнати хибність наших припущень щодо прокатної долі вітчизняної стрічки «Іван Сила». Тріумфальний вихід на українські екрани «Сталінграду» Федора Бондарчука не перешкодив стрічці Віктора Андрієнка покращити свої прокатні показники: за минулий тиждень «Івана Силу» переглянули 9 823 глядача на 47 екранах країни, що принесло до каси стрічки ще 29 088 доларів. Загальні валові збори фільму склали 74 118 доларів, або ж 592 425 гривень (що, втім, все одно неможливо співставити з виробничими витратами, тим більше, що з суми валу буде ще вирахувано всі можливі податки та частка кінотеатрів).

 

Тішить, що стрічку Андрієнка переглянуло більше глядачів, ніж тижнем раніше, її збори зросли на 15 відсотків, в результаті чого вона піднялася на 1-ну сходинку в українському бокс-офісі. Невже «Іван Сила» повторить прокатну долю останньої стрічки Михайла Іллєнка, яка йшла в українському прокаті вельми тривалий час і потихеньку назбирала близько 2-х мільйонів валових зборів? Час покаже.

 

Вже згадуваний вище «Сталінград» Федора Бондарчука, збираючи на кожну зі своїх 167 копій по 7348 доларів, напрацював за свій стартовий уїк-енд 1 227 121 долар і впевнено зайняв першу позицію в українському бокс-офісі. Під напором цієї стрічки не встояла навіть «Гравітація» Альфонсо Куарона, яка на решті головних ринків світу впевнено лідирує другий тиждень поспіль.

 

 

Заради справедливості варто відзначити, що втратила «Гравітація» вельми помірний відсоток своїх зборів у порівнянні з попереднім уїк-ендом (-42%).

До першої десятки вітчизняного прокату увійшли ще 2 дебютанти уїк-енду – «Філософи» (67 820 доларів валових зборів та 3-тє місце) та «Полонянки» (53 928 доларів зборів та 5-те місце).

 

 

Відзначимо і той приємний факт, що валові збори десяти перших фільмів українського прокату ледве не сягнули позначки в 2 мільйони доларів, що є вельми значним результатом для поточного прокатного сезону. Наприклад, роком раніше подібного рівня зборів було досягнуто лише на початку листопада, коли розпочався традиційний ріст зборів наприкінці року. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року збори української топ-десятки зросли на 71 відсоток. То ж сумніватися в тому, що 2013 рік знову стане рекордним для українського прокату, вже не доводиться.