Музей Тараса Шевченка в небезпеці! Рятуйте!

*

Під виглядом ремонту чи то реконструкції далі свавільно знищується українська святиня – будинок і двір Національного Музею Тараса Шевченка у м. Києві (бульвар Тараса Шевченка, 12).

Робиться це під керівництвом Голови київської міської державної адміністрації Олександра Попова, Генерального директора Музею Дмитра Стуса й архітектора Лариси Скорик, на сумлінні якої реконструкції Музею Т. Шевченка в Каневі та Національного історико-культурного заповідника «Биківнянські могили», що викликали обурення громадськості. І робиться це без будь-яких тендерів, громадських слухань, публічних обговорень та дозволів.

*

 

Уже виламано частину стіни зі сторони двору; зруйновано одні зі сходів; з частини приміщення знято покрівлю (стирчить тільки дрюччя). Усередині приміщення зрізано всі чавунні батареї опалення, на їх місце хочуть поставити інші – з металевої жерсті. Розбито гранітну підлогу всередині, де центральний вхід. А сам центральний вхід планується взагалі замурувати.

У дворі Музею знищено всі дерева, кущі та інші насадження, що були привезені з батьківщини Шевченка, у тому числі й шовковиця з місця його заслання.

 

У цьому ж дворі вирито котлован глибиною приблизно шість метрів для розміщення паркінґу автомобілів. За інформацією, яку надали будівельники, там планується розмістити два бари та ресторан.

Сьогодні, у неділю, 13 жовтня 2013 року, в Музеї мали виламувати вікна зі сторони двору. Ближчим часом планується ламати перекриття в будинку – для розміщення двох ліфтів. І це роблять в будинку, який є пам’яткою архітектури та має свій охоронний номер. На табличці, яка розміщена на стіні будинку зі сторони вулиці Терещенківської, написано: «ОХОРОНЯЄТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ. ПОШКОДЖЕННЯ КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ».

 

Чи потрібні двоповерховому Музею ліфти, тим паче бари, паркінґ? Встановлення двох ліфтів – це сигнал того, що там у планується добудова поверхів і, напевно, для розміщення готелю чи ще чогось.

Оригінальні твори Т. Шевченка, що знаходяться в Музеї, скоро можуть бути також знищені, бо в приміщенні нема опалення і, відповідно, температурно-вологісний баланс уже не дотримується. Знято унікальне експозиційне обладнання.

 

Назву «Національний Музей Тараса Шевченка» збираються змінити на «Шевченківський дім». Це не тільки зміна назви – це самовільна зміна статусу Музею.

Якщо хтось хоче робити Шевченківський дім, то нехай його робить в іншому місці, а не ламаючи на свій розсуд національну святиню. «Шевченківський дім» – це назва для прикриття. Під цією назвою знищується Національний Музей як надзвичайно важливий елемент української культури.

Треба піднімати громадськість на захист Музею!

 

Майдан

  • Киев

    Ну, вот и поднимайте. Вон “свобода” под фашистские знамена собрала 30 тысяч люду. Пусть соберет под музей – и коммунисты придут.