Росіяни стали претендентами на премію Астрід Ліндгрен

image

У список номінантів на премію імені Астрід Ліндгрен увійшли два автора дитячих книг з Росії. Як повідомляється на офіційному сайті нагороди, імена претендентів назвали 10 жовтня на міжнародному книжковому ярмарку у Франкфурті-на-Майні.

На премію висунули поета і письменника Сергія Махотіна, автора збірок віршів для дітей «Море в банку» і «Здрастуй, день!», виданих у 1985, повісті «стрункий Юнак на білому коні» та інших творів, а також ілюстратора і автора книги з картинками «Історія про маленького кролика» Катю Товсту.

 

*

У список увійшли в цілому 238 кандидатів з 68 країн світу, з них 54 людини номіновані на премію вперше. Організатори премії повідомили, що число номінантів зросла порівняно з минулим роком на 15 відсотків.

 

Також зазначається, що організації-заявники, які беруть участь у висуванні кандидатів, частіше стали пропонувати авторів з інших країн. Відповідно до правил премії, кожна організація може висунути не більше чотирьох претендентів: двох співгромадян і двох іноземців.

Лауреат буде оголошено 25 березня 2014 року. Церемонія вручення нагороди відбудеться 2 червня 2014 року в Стокгольмі.

У 2013 році премія дісталася ілюстраторові і автору книг з картинками з Аргентини Марісоль Мисенте, також відомої під ім’ям Исоль. Серед 207 номінантів була російська письменниця Діна Сабітова.

 

Щорічна премія імені Астрід Ліндгрен, що вручається за заслуги в галузі дитячої літератури, була заснована урядом Швеції після смерті письменниці у 2002 році. Переможець отримує грошову винагороду в розмірі 5 мільйонів шведських крон (близько 770 тисяч доларів). До складу журі, що призначається кожні чотири роки, входять 12 осіб – це письменники, ілюстратори, літературознавці і бібліотекарі.

 

Lenta.ru