У Житомирі відбулось закладення традицій «Поетичного понеділка»

*

7 жовтня об 11.00 у Житомирі в приміщенні «Кавоманії» стартував літературно-мистецький проект «Поетичний понеділок» («ПП»).

Організатори арт-кафе «Кавоманія» та НАЛМО «Оксія» таким чином вирішили ділитись поезією, знайомити всіх охочих як з відомими поетами і письменниками, так і юними, талановитими людьми, відкривати нових митців Житомирщини.

 

Ініціатором поетичного задуму стала житомирська журналістка та поетеса Марія Хімич. Саме вона ознайомила присутніх “Кавоманії” з програмою сьогоднішнього «ПП» (скорочено Поетичний понеділкок) та поділилась майбутніми планами заходу.

Відкриття “ПП” розпочалось віршами Богдана-Ігоря Антоновича, а також спеціальною пізнавальною рубрикою про життя і творчість відомого поета та письменника.

 

Родзинкою заходу стало відкриття першої персональної виставки художниці з Лугинського району Олени Кравченко. Картини просто заворожують своєю чистотою та, в якійсь мірі, цнотливістю. Вражає й те, що дівчина з невеличкого села самотужки навчалась малювати (!). І протягом всього двох років у її доробку майже зо два десятки неперевершених, зворушливих та професійновиконаних картин. Робити персональну виставку дівчина ніколи б не наважилась, якби не випадок познайомитись з Марією Хімич. Тепер протягом трьох тижнів виставкою можна буде насолоджуватись в “Кавоманії” (вул. Московська, 24б, 3-ій поверх).

 

Поетичний понеділок тривав протягом усього дня, адже програма заходу була всеохоплюючою та цікавою. Крім відкриття виставки Олени Кравченко, відвідувачів розважали виступи місцевих музикантів, що відбувалися о 16:00 та 20:00. А о 18:00 житомиряни познайомились із лауреаткою всеукраїнських та міжнародних літературних конкурсів, поетесою Оленою Герасим’юк, яка цьогоріч стала Поетичним відкриттям року.

Також о 19:00 відбувся захід з назвою “Вільний мікрофон”, де всі охочі змогли поділитись своєю творчістю.

«ПП» планують проводити кожного першого понеділка щомісяця. Девізом проекту «Поезія передається…» організатори планують “заразити” усіх творчо-мислячих житомирян.

 

Укр. літ.