ЮНЕСКО може проголосити 2014 рік – роком Шевченка

shev

Міністр культури Леонід Новохатько висловив переконання, що ЮНЕСКО підтримає ініціативу України проголосити 2014-й Роком Тараса Шевченка.

Про керівник Мінкультури заявив у розмові з кореспондентом Укрінформу під час гала-концерту фестивалю «Українські діти світу», присвяченого 200-річчю від дня народження Кобзаря.

«В мене немає сумніву, що на Генеральній конференції ЮНЕСКО, яка відбудеться в листопаді, 2014 рік у всьому світі буде визнано Роком Тараса Григоровича Шевченка», – сказав Новохатько.

 

Міністр зазначив, що Україна вчасно оформила та подала до ЮНЕСКО відповідну пропозицію. За його словами, всі країни позитивно ставляться до проголошення 2014-го Роком Тараса Шевченка.

 

Новохатько також повідомив, що до 200-ї річниці від дня народження Кобзаря в Україні вийде повне академічне видання творів Шевченка. «Сьогодні влада опинилась у становищі, коли за 2013 і початок 2014 роки потрібно встигнути підготувати і видати п’ять томів академічного видання творів Тараса Шевченка. Від весни творчі групи надзвичайно швидкими темпами готують видання і до 200-річчя від дня народження Шевченка буде видано всі томи», – сказав міністр.

ПРО