У Київ приїде лондонський театр «Глобус»

*Київ відвідає з гастролями лондонський театр «Глобус» у рамках святкування 450-річчя від дня народження Вільяма Шекспіра.

Про це повідомив директор Британської ради в Україні Мартін Дауелл на прес – конференції у Києві, передає власний кореспондент LB.ua.

Зазначається, що у 2014 році, до ювілею великого драматурга, театр має намір провести масштабні гастролі своєї трупи. Виставу за п’єсою Шекспіра «Гамлет» планують показати у всіх 205 країнах світу. Починаючи від 23 квітня 2014 року, Глобус почне свої дворічні гастролі. Як повідомив директор Британської ради в Україні, Україна – одна із країн, що стоять на початку списку.

Як стало відомо, «Глобус» збирається приїхати в Київ у травні 2014 року. Вистава «Гамлет» запланована на 24 травня і буде проведена  просто неба.

Крім того, у рамках вшанування Вільяма Шекспіра, Британська рада в Україні планує показати виставу «Отелло» Національного театру в рамках Днів британського кіно у листопаді 2014 року.

Додамо, що лондонський театр «Глобус», заснований у 1599 році на кошти акторської трупи під назвою Lord Chamberlain’s Men, до якої належав Шекспір​​. У 1613 році театр згорів, але був відбудований заново і в такому вигляді проіснував до 1642 року. Сучасний Глобус побудований у 1997 році недалеко від того місця, де стояв оригінальний. Як і в єлизаветинську епоху, театр ставить лише п’єси Шекспіра і всіляко популяризує його спадщину.

Крім вищесказаного нагадаємо, що на початку серпня 2008 року лондонські археологи виявили руїни першого шекспірівського театру, одного з найстаріших будинків для вистав єлизаветинської епохи, у якому вперше були показані постановки шекспірівських п’єс, імовірно, Річард III та Ромео і Джульєтта.

i-pro.kiev.ua