Врятуймо пам’ять Юрія Шевельова: лист від громадськості Харкова

sheДо редакції «Друга читача» надійшов лист-закрик про порятунок пам’ятної дошки відомому мовознавцю Юрію Шевельову, а також про порятунок його пам’яті.

Шановні громадяни!

У Харкові відбуваються події, які потребують негайної реакції всіх, кому не байдужа репутація України в світі. 25 вересня 2013 року на сесії Харківської міської ради буде розглядатися питання про демонтаж меморіальної дошки видатному українцю-харків’янину – славісту, мовознавцю, іноземному члену НАН України, лауреату Шевченківської премії Юрію Шевельову (Ю. Шереху). Обравши взяли курс на докорінну зачистку Харкова від будь-яких проявів українськості корупційний конгломерат можновладних чиновників, українофобів, політичних авантюристів, деструктивних елементів сьогодні скоординував свої дії над знищенням пам’яті про людину, яка нині є символом українського відродження, українського пасіонарного поступу в світовому науковому, культурному і громадському просторі.

Просимо всі спільноти, організації, депутатів й урядовців різних рівнів, небайдужих громадян виявити свою громадянську свідомість і підтримати ініціативу харківської громади щодо недопущення демонтажу меморіальної дошки видатному українському вченому, культурному і громадському діячеві Юрію Володимировичу Шевельову!

Свої телеграми і термінові листи на підтримку пам’яті Ю. Шевельова просимо невідкладно надсилати на адресу Харківського міського голови Геннадія Кернеса: пл.Конституції, 7, Харків, 61003

Від української громадськості Харкова –

Фонд національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича – К. Черемський

Асоціація захисту історичного середовища – І. Сокорчук

ХКО Спілки Української Молоді – Є. Пономаренко

ХМТ «Спадщина» – В. Дяченко

ХОО “Молода Просвіта” – Д. Пилипець

ГО «Харківський кобзарський цех» – С. Чурай

ХОО Конгресу української інтелігенції – Н.Виноградська-Якимчук

ХОО Організації українських націоналістів – М. Зубков

Для довідки. 3 вересня 2013 року в Харкові громадські спільноти відкрили меморіальну дошку Юрію Шевельову на будинку, де він мешкав у 1915-1943 роках. Пам’ятка була виготовлена за ініціативою неурядових організацій Харкова на кошти харків’ян, небайдужих громадян України й діаспори.

Розпорядження про вшанування пам’яті Юрія Шевельова було прийняте 2011 року Харківським міським головою Геннадієм Кернесом відповідно до рішення топонімічної комісії Харківської міської ради. Клопотання про встановлення меморіальної дошки видатному українському науковцю підтримали знані філологи, історики, діячі культури, громадські організації краю.

4 вересня 2013 року було проведене позачергове засідання Топонімічної комісії Харківської міської ради, з метою скасувати своє попереднє рішення про встановлення меморіальної дошки Юрію Шевельову. Проте завдяки присутності широких журналістських кіл і представників громадських організацій краю це рішення Томонімічній комісії офіційно затвердити не вдалося. Шляхом відвертої фальсифікації у протокол засідання були включені пункти про відміну рішення щодо увічнення памяті Юрія Шевельова, рекомендації до Харківського міського голови відмінити своє розпорядження щодо вшанування пам’яті видатного діяча української науки й культури. Про відкриту, нахабну фальсифікацію рішення комісії заявили члени топонімічної комісії депутат міської ради Олег Яцина і професор Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна професор Ігор Муромцев.

Одночасно, Н. Ройтман у Дзержинському районному суді м. Харкова розпочав адміністративний позов про відміну рішення харківської міської влади щодо вшанування пам’яті визначного науковця в Харкові і демонтажу вже встановленої меморіальної дошки Юрію Шевельову на будинку, де він мешкав, по вулиці Сумська, 17.

Крім того, на вимогу Харківського міського голови Геннадія Кернеса рішення про долю меморіальної дошки Юрію Шевельову було винесене на сесію Харківської міської ради, яка відбудеться 25 вересня 2013 року. При цьому вельможним очільником міста були проігноровані надані йому вагомі й неспростовні докази непричетності Юрія Шевельова до будь-яких проявів колабораціонізму з німецько-фашистською окупаційною владою.

Отже доля меморіальної дошки видатному українському мовознавцю, культурному діячеві Ю.В.Шевельова вже приречена сьогодні Харківською міською владою на знищення.

Друг читача

  • семен

    от якби Шевельов був москалем або євреєм от тоді його пам”ять Гепа увіковічив…

  • Lexx

    И что? Ну, снимут доску. Я вообще до этой статьи не знал, что там какая-то доска установлена

  • 777777

    Снять и выкинуть! Он ,сука ,немцам помогал, в спину нашим дедам стрелял!!! А ему доску. Какой он филолог? Не филолог, а фашист!!!!