Мережа книгарень «Буква» ініціювала власне банкрутство

e
Мережа книгарень “Буква” ініціювала власне банкрутство, подавши заяву до Господарського суду Києва.

За даними газети “Ділова столиця”, борги компанії перевищують 100 млн грн і проти неї в той же суд подані близько десятка позовів з боку постачальників книг, яким “Буква” перестала платити з літа минулого року.

Мережа “Буква”  тривалий час належала польській компанії Empik. У 2006 році, коли поляки стали акціонерами “Букви”, мережа налічувала 25 магазинів у Києві та обласних центрах. Але налагодити тут бізнес вони не зуміли і на початку цього року продали його.

Покупцем нібито виступило російське видавництво “Ексмо”. Росіяни угоду не підтвердили, але непрямі ознаки все ж вказують на приналежність “Букви” до “Ексмо”.

Наприклад, інтереси мережі в судах з постачальниками представляють юристи компанії “Логос Транс”, яка управляє магазинами “Книжковий супермаркет” і ” Читай -город”, і також входять в орбіту видавництва ” Ексмо”.

Нагадаємо, за останні 20 років кількість книгарень в Україні скоротилася в кілька разів. На сьогодні найбільші гравці на українському ринку – “Клуб сімейного дозвілля” і “Ексмо”, у обох приблизно по 80 торгових точок.

Такий занепад спричинила відсутність інтересу до книг в українців. За даними дослідницької компанії GfK Ukraine, близько половина українців не прочитали жодної книги за останні три місяці. Менше третини населення купило лише одну книгу за цей самий час.

Еconomics.lb.ua