Бестселер про криваві злодіяння комуністичного режиму видали вже вдруге

НА ЗУСТРІЧ ФОРУМУ


*До 20-го Форуму видавців у видавництві «Терен» вдруге вийде у світ фундаментальне дослідження Роберта Конквеста «Великий терор» про тіньову історію СРСР в особах і документах та жахливі за своїм розмахом репресії комуністичного режиму.

 

«Роберт Конквест – один із найтверезіших і найпотужніших незалежних умів ХХ сторіччя, – стверджує Євген Сверстюк у передмові до видання. – Цей блискучий історик і совєтолог у книзі «Великий терор» зумів створити захопливу оповідь про політичні інтриги кремлівського вождя…».

 

Після зникнення цензури, після падіння комуністичного режиму мільйонам людей стала відома правда про країну, в якій вони жили. Правда виявилася страшною, а оспівана пропагандистами Країна рад – полем кривавих злодіянь над людиною. «Сталін міг скоїти будь-який злочин, і не було жодного, якого він не скоїв. Якою міркою його не міряй, йому завжди – будемо сподіватися, що до кінця часів, – належатиме слава найбільшого злочинця в історії. Тому що в ньому поєдналася безглузда злочинність Калігули з витонченістю Борджіа і жорстокістю Івана Грозного». Таку оцінку Сталіну дає колишній югославський комуніст М. Джилас у книзі «Бесіди зі Сталіним».

 

Читачам варто звернути увагу на суто український сегмент представленого у книзі матеріалу. Адже Р. Конквест – один із небагатьох дослідників, котрий, стереотипно сприймаючи всіх мешканців СРСР як росіян, усе-таки виокремлює українське питання в історії імперії. Науковець такого рівня не міг не помітити, що саме на долю України припадає левова частка комуністичних злодіянь, скоєних у першій половині ХХ століття.

 

«Великий терор» перекладено багатьма європейськими мовами, але на посткомуністичних просторах книжка вийшла в скороченому варіанті лише у Латвії. І ось тепер видавці з Луцька пропонують друге видання цієї захоплюючої книги.

Друг Читача

  • rostyslaw kindratyk

    Чудова новина. Люблю роботи Конквеста.