Табачник відхрещується від підручника проти кримських татар

pamКнижки, не рекомендовані Міністерством освіти України для використання в школах, у жодному разі не можуть вважатися підручниками, заявив міністр Дмитро Табачник. Відповідаючи на запитання Радіо Свобода, він прокоментував видання в Криму збірки, в якій критикують кримських татар за їхні дії під час Другої світової війни. Дмитро Табачник наголосив на тому, що додаткову літературу видавати у різних регіонах ніхто не забороняє. Але це – не підручники. Тим часом представники кримськотатарської громадськості наголошують, що книгу проти їхнього народу видали частково на кошти бюджету одного з районів Криму.

В Автономній республіці Крим, частково на кошти бюджету Кіровського району, видали збірку, написану Володимиром Ширшовим і Марією Ширшовою «Книга пам’яті східного Криму «Просили пам’ятати», присвячену подіям Другої світової війни.

Ця книга викликала різкий протест представників кримськотатарської громадськості та родичів партизан-кримських татар, які воювали в Криму проти німецьких окупантів. Вони звинуватили авторів збірки у тенденційному висвітленні подій Другої світової війни, виправданні депортації кримських татар сталінським режимом, розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та ненависті.

Як повідомляв перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Кримського парламенту Рефат Чубаров, наклад цієї книжки склав 1200 примірників, при цьому більше чверті його оплатили з бюджету райради, а також кількох сільрад Кіровського району Криму. За цими даними, загалом на видання витратили 15 з половиною тисяч бюджетних гривень.

Історик, кандидат соціологічних наук, заступник завідувача кафедри Кримського інженерно-педагогічного університету Рафік Курсеїтов назвав «Книгу пам’яті східного Криму «Просили пам’ятати» фальсифікацією подій, що відбувалися в Криму під час Другої світової війни, наклепом на всіх кримських татар, який ґрунтується на абсолютно несправедливому звинуваченні у співпраці всього народу з нацистами

«Коли Ширшов робить узагальнені висновки, називаючи не окремих представників, а весь кримськотатарський народ поплічниками окупантів, це показує нам, що книга є тенденційною. І вона ставить за мету не наукові цілі, не цілі, пов’язані з ушануванням пам’яті загиблих. Вона ставить за мету політичні цілі», – вважає Рафік Курсеїтов.

А міністр освіти і науки України Дмитро Табачник, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, зазначив, що збірка «Книга пам’яті східного Криму «Просили пам’ятати» не є підручником. Адже, згідно з законом «Про загальну середню освіту», і це варто пам’ятати всім політиканам, незалежно від регіону, де вони мешкають, підручником є лише та книга, яка рекомендована Міністерством науки та освіти для використання в школі. І саме тому вона проходить дуже тривалий процес конкурсної підготовки, апробації, рецензування, зауважив Дмитро Табачник.

«Підручник – це особливий різновид літератури, яка має навчальний гриф. Книги, які друкуються в різних регіонах (чи то в Криму, чи то у Львові) й містять якісь педагогічні помилки, психологічні недоліки, ніякого стосунку до Міністерства освіти не мають, не є підручниками й не можуть використовуватися під час викладання уроків», – сказав міністр освіти.

Хоча при цьому Дмитро Табачник не заперечив право вчителів у регіонах обирати як додаткову літературу енциклопедії чи якісь інші видання, які їм до вподоби. За словами міністра, це їхня справа, Україна – демократична держава.

Радіо “Свобода”