На Форумі видавців презентують «П’ятикнижжя» Грицька Чубая

*На ХХ Форумі видавців у Львові відбудеться презентація повного зібрання творів Грицька Чубая «П’ятикнижжя», яке видають донька Грицька Чубая – Соломія Чубай та «Видавництво Старого Лева». Про це повідомили у прес-службі ГО «Форум видавців».

 

5 вересня відкриють Дисидентську кімнату (камеру) Грицька Чубая у Музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». У межах відкриття – виставка картин Юлії Долинської, відеоарт Романа Федюка та дійство з Театром тіней «Див» за участі «Фідель тріо-квартет», під акомпанемент яких у приміщенні, де перебував на допитах Грицько Чубай, вірші поета читатимуть Микола Рябчук, Мар’яна Савка, Віктор Неборак, Остап Сливинський та інші.

 

18 вересня відбудеться концерт-презентація «Грицько Чубай. П’ятикнижжя» у театрі ім. М. Заньковецької, де виступлять Тарас Чубай та гурт «Плач Єремії», Віктор Морозов та гурт «Четвертий кут», Олег Лишега, Юрій Винничук, Юрій Андрухович, Піккардійська терція, квартет «Віртуози Львова», Юрко Кох, Влодко Кауфман, Театр тіней «Див», гурт «Файно», «Фідель тріо-квартет», гурт «Джалапіта», актор театру Леся Курбаса Олег Онещак, відеоарт – Олексій Хорошко.

 

«П’ятикнижжя» є особливою збіркою. Здається, ніби її упорядковував та оформив сам Грицько Чубай. Основу видання становлять п’ять книжок-«поем»: «Вертеп», «Відшукування причетного», «Світло і сповідь», «Постать Голосу» та «Плач Єремії». Передмову до «П’ятикнижжя» написав легендарний поет Кость Москалець, а післямову – Олег Лишега. Крім того, до цієї збірки увійшли Чубаєві фотографії, факсиміле автографів, есклібрис та листи. Усе це раніше ніде не публікувалося. Дизайн та оформлення книжки – Арт-студія «Аґрафка» та Романа Романишин», – зазначено в анотації до збірки Чубая.

 

Нагадаємо, ХХ Форум видавців триватиме 10-15 вересня. Почесним гостем літфесту стане Польща.

Zaxid.net