Один з найкращих польських критиків Роман Павловський приїде на Форум видавців

Польський критик, письменник та культурний діяч, редактор відділу культури «Gazetą Wyborczą» Роман Павловський (Roman Pawłowski) запрошений на 20. Форум видавців у Львові. Лауреат премії ім. З. Рашевського в номінації «найкращий театральний критик Польщі» приїде у вересні як учасник делегації Польщі – Країни – Почесного гостя.
Свого часу закінчив Ягеллонський університет і здобув освіту театролога. Небайдужий до театру, який на той час перебував у плачевному стані, Павловський активно взявся за реанімацію драматургії. Автор антологій польських п’єс «Покоління порно і інші несмачні театральні твори» та «Made in Poland. Дев’ять театральних п’єс з Польщі», а також довідників «Печінка, або Дослідження польського театру після 1997 року» та «Нова польська драматургія. Польська драматургія в умовах трансформації». Останній розрахований на англомовного читача.
Дописував рецензії у «Dziennik Opinii» та «Notatnik Teatralny». Керував «Лабораторією драми» – першою драматичною школою в Польщі. Наразі є куратором цілої низки фестивалів та театралізованих дійств, зокрема Міжнародного театрального фестивалю «Нова класика Європи» в Лодзі, Фестивалю документального театру «Sopot Non-Fiction» та фестивалю «ТАК! ТАК! ТАК! Сучасний театр, драматургія та перфоманс з Росії» у Варшаві.
Коментуючи сучасну українську драматургію, пан Павловський зізнається, що український театр він асоціює з режисером-постановником Андрієм Жолдаком, який працює у Берліні, а також Володимиром Клименком, котрий наразі творить у Москві.

Програма «Польща – почесний гість» на 20. Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту у Києві, Інституту Книжки (Краків).

Bookforum.ua