Тренер “Волині” презентував книгу спогадів “Футбол — це не тільки перемоги”

Футболісти луцької “Волині” читають книгу свого наставника Віталія Кварцяного “Футбол — це не тільки перемоги”. Про це Gazeta.ua розповів прес-аташе клубу Юрій Конкевич.

Днями Віталій Володимирович презентував свої спогади. Книга написана російською мовою. Має близько 300 сторінок і важить понад кілограм. Коштує 120 гривень.

“Книгу прочитав на одному диханні за день, – каже Юрій Миколайович. – Вона автобіографічна, але так як волинський футбол і Віталій Кварцяний нерозривні, то вийшла енциклопедія нашого футболу за останні 30-40 років. Будь-які футбольні події Волинської області проходили через Віталія Володимирович. Він не міг їх не зачепити.

Мені сподобалось, що книга вийшла дуже щирою. Хоча на презентації наставник сказав, що багато не писав чи взагалі вирізав, щоб нікого не образити. Я працюю у клубі, але багато нового дізнався з книги. Особливо, це стосується придбання різних гравців. Віталій Володимирович описує, як він вмовляв футболістів, як купував їх за копійки, як він сам любить повторювати. Кварцяний дійсно написав багато і щиро.

Сьогоднішнє покоління вболівальників звикло до комерціалізації футболу, що це більше бізнес, ніж гра. Ця книга орієнтована на те, щоб показати, яким має бути справжній футбол. Я зовсім не ідеалізую радянські часи стосовно футболу, але мене вразили слова Кварцяного про вулиці переповнені хлопчаками, які ходили з м’ячами. Тоді бракувало місць для гри у футбол. Я читав ніби про своє дитинство.

Більшість фотографій у книзі унікальні. Особливо це стосується 60-70 років та світлин відомих гравців збірної України Лужного, Хачеріді, Девіча та Тимощука. На цих знімках футболісти у неформальній обстановці, з Кварцяним та його дружиною.

На презентації книги майже всі футболісти “Волині” придбали собі по примірнику. Декотрі відразу взялися читати. Гравці знали, що їх тренер написав книгу. Їм цікаво дізнатися більше про свого наставника і тренерський процес.”

Додамо, що 19 липня Кварцяний святкує ювілей — 60 років. Кілька років тому “Волинь” відзначила 50-річчя, а у вересні стадіону “Авангард” виповниться 80 років.

 

Gazeta.ua

Ga
Джерело: <a href=”http://gazeta.ua/articles/sport/_rokki-znav-za-zapahom-vsih-futbolistiv-kniga-kvarcyanogo-chitaetsya-na-odnomu-di/507320″>Gazeta.ua</a>