Скоро в Україну приїде поет Євгеніуш Ткачишин-Дицький, який відмовляється від усіх інтерв’ю

На 20. Форум видавців запрошено польського поета Еугеніуша Ткачишина-Дицького (Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki). Найбільшим його досягненням вважають отримання 2009 року Nike – найпрестижнішої літературної премії у Польщі за збірку віршів «Пісня про залежності й узалежнення», яка свого часу викликала шок серед консервативно налаштованої літературної еліти Польщі.
А сам поет на урочистій церемонії вручення премії зізнавався: «Я написав цю книгу, тому що знав, що маю сказати правду».
Гнучкий і мелодійний стиль виділяє Ткачишина-Дицького з-поміж інших поетів. Граючись словами, постмодерніст легко виходить за рамки жорсткої польської граматики. Цікавою особливістю його віршів є суміш української та польської мов – поет народився та виріс у містечку Любачеві, на прикордонні двох країн.
«Чистий, особливий голос», – так відгукуються про мелодійний ритм його віршів критики.
Від 1990 року видав 14 поетичних збірок. Двічі був лауреатом Літературної премії Ґдині. Також є автором книги малої прози «Запліччя», друкувався у журналі «Креси». Одинак. Не веде блогу як більшість письменників. Не має веб-сайту. Дуже рідко погоджується на зустрічі з читачами. Досі не дав жодного інтерв’ю!
Наразі живе у Варшаві, є улюбленцем польських рецензентів і критиків, які називають його Ружевичем свого покоління.

Програма “Польща – почесний гість” на 20. Форумі видавців у Львові буде реалізована за підтримки Міністерства культури і національної спадщини (MKiDN) Республіки Польща, Посольства Республіки Польща в Україні, Генерального консульства Республіки Польща у Львові, Польського інституту у Києві, Інституту Книжки (Краків).

Форум видавців