Найменша книгарня України з’явилася на карті світу

Відомий американський книголюб Тодд Бол заніс безкоштовні книгарні Рівного до своєї всесвітньої мережі “Little free library” (Маленька вільна бібліотека). Тепер їх зможуть знайти на карті в інтернеті та подарувати свої книги читачі зі всього світу.

Американський проект існує з 2009 року і налічує понад 7,3 тисяч точок вільного книгообміну у 40 різних країнах. 17 липня до цього проекту долучилося Рівне – першим з усіх міст України. Напередодні Тодд Бол сам вийшов на зв’язок з дитячою письменницею Євгенією Пірог, яка підтримує створення книжкових “шпаківень” у різних містах України – дерев’яних скриньок у громадських місцях, звідки безкоштовно можна узяти для читання будь-яку книгу на вибір.

“Я обрала Рівне першим містом, бо книжкові “шпаківні” стають тут досить популярними – вони є у лікарнях, дитячій кав’ярні, кінотеатрі, міському палаці дітей та молоді. Дорослі і діти беруть звідти щось почитати, приносять і кладуть на ці полички свою літературу. Кількість і жанри книг постійно змінюються. Ніякої реєстрації і читацьких квитків не потрібно – це проект, який має заохочувати людей читати, – пояснює Євгенія Пірог. – Коли ми з однодумцями почали розвішувати оці “шпаківні” для книг, Тодд Бол прочитав про нас в інтернеті і зацікавився. Запропонував свою допомогу і прислав нам 10 дерев’яних табличок з номерами – вони засвідчують належність до Всесвітньої мережі вільних бібліотек. Тепер на інтерактивній мапі їх зможуть знайти туристи, гості та мешканці міста”.

Чотири перших таблички письменниця віддала рівненським книголюбам – три прибили до “шпаківень”, а останню почепили на телефонну будку у міському парку відпочинку імені Тараса Шевченка. Рештою табличок Євгенія Пірог планує долучити подібні вільні обмінники у Києві, Тернополі, Львові. Вільний книгообмін у колишніх телефонних будках в парку існує трохи більше місяця.

Освітній портал