Олександр Роднянський написав порадник для продюсерів

Режисер, продюсер і медіа-менеджер Олександр Роднянський на Одеському міжнародному кінофестивалі представив свою книгу Виходить продюсер.

“Це не мемуари”, – одразу пояснив він журналістам.

Як повідомляється на сайті ОМКФ, ідея написати книгу виникла у Роднянського після того, як молоді кінематографісти запросили його провести майстер-клас, за підсумками якого видали брошуру.

У виданні не було всього, що Роднянський хотів би розповісти про професію, і він взявся за масштабну працю. Переписував усе сім разів, і книга нарешті побачила світ.

У книзі Виходить продюсер – професійні сюжети з особистого досвіду продюсера та історії його колег з міжнародного теле- і кіносередовища, ніяк не пов’язані з автором.

“Я намагався мінімально обманювати, я багато чого не говорив, але все, що сказано – правда”, – розповів автор.

У книзі він розвиває думку про те, що продюсування є і підприємництвом, і відповідальною творчою функцією. На думку Олександра Роднянського, зусиллями кінематографістів світ виглядає так, як виглядає, у поганому і хорошому сенсі.

Він вважає, що продюсери створюють ті чи інші світи, адресуючи свої ідеї конкретним глядачам; часто – з метою отримати прибуток. Більш серйозна тема розмови, зазначає автор, який саме світ будується у фільмах, які моральні та етичні ідеали вони несуть.

“Телебачення і кіно – це фабрика смислів”, – так продюсер оцінює вплив своєї професії на суспільство.

Говорячи про роль держави в розвитку кіноіндустрії, то інвестувати, на думку Олександра Роднянського, важливо кінотеатри, які фокусувалися б не на “атракціонних фільмах”, а створювали систему паралельного прокату незалежного кіно.

“Держава компенсувала б збиток, якого зазнали кінотеатри через відмову від голлівудського кіно. Вони сформували б навколо себе певне і необхідне середовище”, – поділився своїм баченням медіа-менеджер.

На 4-му Одеському кінофестивалі Олександр Роднянський очолює Міжнародне журі, а також є продюсером картини Б.Б. Торнтона Машина Джейн Менсфілд. Він і представить фільм у кінотеатрі Stella Artois на Ланжеронівському узвозі.

Кореспондент