УПЦ МП хоче зруйнувати будинок Михайла Коцюбинського на Вінничині

Під загрозою знищення перебуває пам’ятка історії — будинок, в якому жив український письменник Михайло Коцюбинський у місті Бар Вінницької області. Свого часу в цьому будинку існував музей письменника (його було відкрито у 1960 році). Музею вже немає, а скоро може бути втрачено і сам об’єкт культурної спадщини, повідомляє “Музейний простiр”.

Рішенням Вінницького обласного комітету депутатів від 10.06.1971 будинок М. Коцюбинського взято на облік як пам’ятку історії місцевого значення під № 313. В обліковій картці на пам’ятку (1975 р.) її технічний стан визначено як аварійний, в якому вона перебуває дотепер (акт обстеження технічного стану від 17.01.2007). У квітні 2008 р. Барська міська рада прийняла будинок М. Коцюбинського до комунальної власності міста й передала його з балансу районного Центру дозвілля на баланс Барського КПП. Зараз будинок М. М. Коцюбинського разом із землею та садибою передано в користування Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирю (УПЦ МП) за умови дотримуватися всіх пам’яткоохоронних норм щодо будівлі.

Однак, за рекомендаціями експертного висновку Держпідприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» від 04.08.2010, було прийнято рішення знести будинок М. М. Коцюбинського.

Всеукраїнська Асоціація музеїв і заповідників оприлюднила резолюцію Музейно-експертної ради ВУАМ як заклик до всіх небайдужих стати на захист пам`ятки.

 День