Триває виставка до 100-ліття пам’яті Лесі Українки

10 липня у меморіальному приміщенні бібліотеки колегії Павла Галагана Національного музею літератури України відкрилася літературно-мистецька виставка, присвячена 100-літтю пам’яті Лесі Українки «… й слово мої уста німії оживило…». Виставка має хронологічно-жанровий принцип.

Експозицію виставки складають прижиттєві видання творів Лесі Українки – збірки поезій «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902) та перекладів «Книга пісень Генріха Гейне. Також на виставці представлений переклад Лесі Українки і Максима Славінського «Генріх Гейне. Атта Траль, Питклір Балади» (1903), першодрук підручника «Стародавня історія східних народів» (1918), першовидання «Лісової пісні» 1914 року тощо.

Серед унікальних експонатів на виставці представлені періодичні прижиттєві видання альманахів, журналів з творами письменниці, серед яких альманахи «Вік» (1902), «За красою» (1905), «Дубове листя» (1903), «Досвітні огні» (1915), «На вічну пам’ять Котляревському» (1904) та ін. Окремої уваги заслуговує газета «Рада» Є.Чикаленка з статтями С.Єфремова з повідомленням про сценічне життя драм Лесі Українки та некрологом від 2 серпня 1913р. Також на виставці представлений автограф Лесі Українки та її лист до Б.Грінченка від 6 липня 1903р.

Експонатами виставки, присвяченої пам’яті Лесі Українки, стали й унікальні видання творів, надруковані у 30-х рр. ХХ ст. та твори часу незалежної України. На виставці також представлена творчість Лесі Українки в оцінці літературознавців та критиків. На виставці також представлені портретні зображення Лесі Українки та ілюстрації до її творів. Виставка доповнюється унікальними листівками кінця ХІХ – поч. ХХ ст. та світлинами. У циклі «Леся Українка для дітей» показані материкові та діаспорні видання й твори у періодиці.

Виставка діятиме з 10 липня по 10 серпня 2013 р.

Нагадаємо, 1 серпня (19 липня) 1913р. у м.Сурамі на Кавказі померла Леся Українка (Лариса Петрівна Косач).

Міністерство культури України