Оголосили конкурс артоб’єктів на честь Булгакова

На вулиці Воздвиженській у Києві поблизу місця, де народився Михайло Булгаков, встановлять арт-об’єкт, присвячений відомому письменнику. Яким буде арт-об’єкт визначить конкурс Булгаковський світ.

«Мені б дуже хотілося, щоб люди, які будуть створювати арт-об’єкти, постаралися відійти від прямої і зайвої ілюстративності», – заявила директор Музею Михайла Булгакова в Києві Людмила Губіанурі на прес-конференції.

Вона підкреслила, що останнім часом у садово-парковій культурі, яка з’являється в Києві, намітилася тенденція зайвої ілюстративності, і «люди не ходять дивитися на твори мистецтва, а отримують задоволення від вгадування і пізнавання …, ця радість впізнавання властива ранньому дитячому віку» .

Губіанурі повідомила, що Музей Михайла Булгакова в Києві разом з адміністраціями мікрорайону Воздвиженка та міською владою оголошує конкурс проектів тематичного арт-об’єкту, присвяченого життю і творчості Булгакова.

Як повідомила директор житлового комплексу Воздвиженка Світлана Богачова, перший етап конкурсу проходить з 5 липня по 5 жовтня цього року, він включає уявлення ескізних проектів, за результатами якого будуть відібрані 10 кращих пропозицій.

Богачова зазначила, що на другому етапі конкурсу фіналісти виготовлять моделі пам’ятників, за результатами цього етапу буде визначено переможця.

У журі першого етапу конкурсу входять, зокрема, директор Музею Михайла Булгакова в Києві Губіанурі, керівник управління культури Київської міськдержадміністрації Світлана Зоріна, «голос» аудіокниги Майстер і Маргарита, артист, режисер і літератор Веніамін Смєхов, артист, виконавець ролі Воланда у виставі Майстер і Маргарита Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка Анатолій Хостякоев та ін

«Важливо розуміти, що на вулиці Воздвиженській живуть і будуть жити люди, які не обов’язково будуть всі фанатами Булгакова, точно так само, як і гості Києва, і добре, щоб люди жили і дивилися на твір мистецтва, а не тому, що там триметровий кіт Бегемот», – зазначила Губіанурі.

Директор булгаковського музею нагадала, що майбутній письменник народився в будинку на вулиці Воздвиженська, 10, і був хрещений у Хрестовоздвиженській церкві неподалік від будинку.

Фокус