Український мільйонер, власник ТМ «Хортиця», підвищує зарплатню за читання книг

У компанії Global Spirits, власником якої є український бізнесмен і меценат Євген Черняк, важливим інструментом корпоративної культури є обов’язкова для прочитання навчальна і художня література. Завдяки їй люди, зайняті в компанії, говорять однією мовою. Так, після іспиту з прочитаної однієї з 30 рекомендованих книг, зарплатня підвищується на 20%.

Три складових успіху для компанії – це здатність до навчання, системність і робота в команді, -вважають там. “Коли менеджери не можуть домовитися про принципи дистрибуції, я замикаю їх у своєму кабінеті і змушую дивитися фільм Рогожкіна “Зозуля”, – розповідає власник ТМ” Хортиця” Євген Черняк в інтерв’ю авторитетному виданню” Forbes “. – Той епізод, де герої не можуть домовитися між собою, тому що спілкуються різними мовами “.

Засновник “Хортиці”, чия продукція вийшла на російський та інші зарубіжні ринки, стежить на новими фільмами, але кіно – не головне його захоплення. Його любов – книги. Черняк пристрастився до читання в армії, довго не засинав після відбою.

Для підлеглих бізнесмен склав список з 30 книг, серед яких “Війна і мир”, “Майстер і Маргарита” та путівник “Феодосія – душа Криму” (в цьому місті у компанії свій завод марочних вин). “Я дійсно впевнений, що людина з високим культурним рівнем дає кращі фінансові результати, – стверджує Євген Черняк. – У кожній з рекомендованих книг є свій меседж”.

Наприклад, сцена з “Війни і миру”, коли Кутузов дрімає на раді у Філях, – ілюстрація того, що війну виграли не полководець, а солдати. За словами Черняка, сцена лягла в основу догмату “Хортиці” про те, наскільки важливі для компанії сейлзи, збувають горілку. “Вони ведуть війну за ринок, вони найголовніші люди, і саме вони приносять в компанію гроші”, – упевнений Черняк.

Власник ТМ “Хортиця” шукає джерела для підживлення корпоративної культури не тільки в російській класиці. “У цій книзі я бачу, що Бог ніколи не перестає помічати надзусиль”, – розповідає бізнесмен про “Старому і морі” Ернеста Хемінгуея.

Надзусилля його співробітників теж не залишаються без уваги. Якщо людина склала іспит з прочитаної книги і показала відмінний результат в роботі, його зарплата збільшується на 20%. “Про це заговорили на ринку, і до нас почали влаштовуватися на роботу адекватні люди”, – резюмує Черняк.

На сьогоднішній день Євген Черняк – голова наглядової ради великого алкогольного холдингу Global Spirits, до складу якого входять понад 20 торгових марок, більшість з яких вже стали брендами. Компанія експортує продукцію в більш, ніж 80 країн світу.
За матеріалами Zp.vgorode.ua

 

 • Тетянка

  прикольно! але, товариші, вичитайте текст.

  *розповідає бізнесмен про “Старому і морі”

  *наскільки важливі для компанії сейлзи, збувають горілку.

  *-вважають там

 • Сірожка

  Значить, якщо здати іспити за всіма 30-ма рекомендованими книгами, зарплатня підвищиться на 600%?

  • меценат Євген Черняк

   Да, можно читать книги, вывалив ноги на рабочий стол в рабочее время, и иметь все, занимаясь любимым делом.