У Львові бібліотеки “йдуть” до читачів

Книгозбірні виходять на подвір’я, у сквери та парки і запрошують усіх охочих долучатися до читань просто неба, театралізованих дійств та майстер-класів.

«Маємо велику проблему у Львові зі змістовним проведенням вільного часу, – вважає заступник начальника управління культури ЛМР Ірина Магдиш. – У мікрорайонах є багато дітей, які не мають чим зайнятися. І бібліотеки в цьому сенсі – прекрасний інструмент і чудова можливість. Вони хочуть пропонувати людям проводити спільно вільний час у публічному просторі. Без таких маленьких кроків не зробиш того, що називається «громадянським суспільством».

Перший захід із серії літніх бібліотечних заходів мав назву «Солодка бібліотека» і відбувся на подвір’ї бібліотеки-філії № 37, що на вул. Миколайчука. Присутні мали можливість взяти участь у читаннях просто неба, оглянули стенд із найцікавішими книжками, стали учасниками акції «Бібліотека збирає мрії!» та переглянули міні-виставу дитячого театру «Ріпка». А найактивніші учасники свята, які поділилися власними читацькими знахідками, одержали солодку винагороду.

Гостями заходу були письменник і перекладач Андрій Содомора та дитяча письменниця Оксана Думанська. «Важко переоцінити цей захід, – розповів «Дню» Андрій Содомора. – Якщо так буде в кожній бібліотеці, у кожному мікрорайоні, то побачимо десь світло, яке поки що слабо бачимо. А справжнє  світло все-таки йде від книжки». Проект«Зроби собі цікаво!» діятиме до кінця літа, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.