Google відзначив 130 років з дня народження Франца Кафки новим Doodle

 

 

Сьогодні поціновувачі літератури відзначають 130 день народження відомого письменника ХХ століття Франца Кафки. З цієї нагоди інтернет-корпорація Google випустила спеціальний Doodle.

 

Кафка народився 3 липня 1883 року в єврейській сім’ї, що проживала в районі Йозефів, колишньому єврейському гетто Праги (нині Чехія, в той час – частина Австро-Угорської імперії).

 

Закінчивши Празький Карлів університет, Кафка отримав ступінь доктора права, а потім поступив на службу чиновником у страховому відомстві, де і пропрацював на скромних посадах до передчасного – за хвороби – виходу на пенсію в 1922 р. Робота для письменника була заняттям другорядним і обтяжливим: у щоденниках і листах він зізнається в ненависті до свого начальника, колег і клієнтів. На першому ж плані завжди була література, що “виправдовувала все його існування”. В 1917 письменник захворів на туберкульоз легенів, від виниклої легеневої кровотечі письменник помер 3 червня 1924 року в санаторії під Віднем.

За життя Кафка опублікував лише кілька коротких оповідань, які склали дуже малу частку його робіт, і його творчість привертала мало уваги до тих пір, поки посмертно не були видані його романи. Перед смертю він доручив своєму другу і літературній духовнику – Максу Броду – спалити без винятку все ним написане (крім, можливо, деяких примірників творів, які власники могли б залишити собі, але не перевидавати їх.

Його кохана Дора Дімант дійсно знищила рукописи, якими вона володіла (хоча і не всі), але Макс Брод не підкорився волі покійного і опублікував велику частину його робітт які незабаром почали привертати до себе увагу. Вся його опублікована творчість крім кількох чешськомовних листів Мілені Есенській була написана німецькою.

Сам Кафка опублікував чотири збірки – “Споглядання”, “Сільський лікар”, “Покарання” і “Голодар” – перший розділ роману “Америка” (“Кочегар”), а також кілька інших коротких новел. Однак головні його твори – романи “Америка” (1911-1916), “Процес” (1914-1918) і “Замок” (1921-1922) – залишилися різною мірою незавершеними і побачили світ вже після смерті автора і всупереч його останньої волі.

Rbc.ua