У Івано-Франківську представили перших резидентів “Станіславського феномену”

В Івано-Франківську представили перших резидентів «Станіславського феномену», які впродовж місяця житимуть у Івано-Франківську. Ними стали поетеса з Києва Олена Герасим’юк та прозаїк з Миколаєва Євген Мехеда.

З-поміж 62-х претендентів оргкомітет у складі Тараса Прохаська, Віталія Чупака та Василя Карп’юка вибрали «сильну поезію та якісну прозу», повідомляє кореспондент Бліц-Інфо.

«Сильна поезія Олени, яка відключає мислення, дере та не залишає ніяких сумнівів.  Та якісна проза Євгена. Спосіб, манера письма, яка зачаровує.У нього свій спосіб творіння світу. Одним словом – поетеса така як має бути та прозаїк – такий як має бути», – стверджує Тарас Прохасько.

Протягом місяця резиденти житимуть у Івано-Франківську, пізнаватимуть край, писатимуть тексти та публікуватимуться  у різних виданнях. Молодих письменників чекає чотири спільні трапези з культовими письменниками Івано-Франківська – Юрієм Андруховичем, Тарасом Прохаськом, Галиною Петросаняк та Володимиром Єшкілєвим. Також мандруватимуть Прикарпаттям та читатимуть свої творіння на фестивалях АртПоле та «ФранкоМісії».

«Перший крок, коли це стало реальністю зроблено. Їм так би мовити дали можливість ловити рибку. Як будемо вибудовувати наше життя, нашу співтворчість залежить тепер від них», – зауважує Тарас Прохасько.

Перші резиденти діляться своїми враженнями від Івано-Франківська. Євген Мехеда молодий автор з Миколаєва переповнений враженнями від прийому іванофранківців.

«Тішить те, що подали мене, такого простого хлопця з степової України, як україномовного письменника. Насправді, нам дуже потрібна підтримка та розуміння збоку Західної України. Зараз я  перебуваю в ейфорії. Мене зустріли такі культурні люди. Це надзвичайна можливість, ні про що не турбуватись окрім творчості. Івано-Франківськ наче маленький курорт, де люди ведуть спокійне безтурботне життя», – каже Євген Мехеда.

На майбутнє організатори «Станіславського феномену» планують зробити захід квартальним. Аби якомога більше молодих талантів мали можливість проявити себе. Крім того, це хороша реклама для краю, переконані організатори.

Бліц-Інфо