Знайдено лист, у якому Кіплінг зізнався у плагіаті “Книги джунглів”

У Великобританії виставлено на торги лист класика англійської літератури Редьярда Кіплінга, в якому письменник зізнається у плагіаті деяких ідей із “Книги джунглів”. Лист, адресований невідомій жінці, було виявлено у квітні цього року серед книг і документів, що зберігалися в одному з британських антикварних магазинів, повідомляє РІА “Новости”.

У своєму посланні Кіплінг розповідає, що запозичив частину задумів для “Книги джунглів” з фольклору ескімосів, а крім цього зізнається – “дуже ймовірно, що я вдавався до запозичень, але зараз вже не можу згадати, чиї саме історії я вкрав”.

Лист датований 1895 роком.

Торги проводить британський аукціонний дім Andrusier Autographs. Стартова ціна лота становить 2,5 тисячі фунтів стерлінгів (3,7 тис доларів).

“Книга джунглів (1894 рік), що розповідає про пригоди хлопчика Мауглі, вважається одним з найвідоміших творів автора. У 1907 році Кіплінг став першим англійцем, який отримав Нобелівську премію з літератури.

Newsru.ua

  • серенус

    “Книга Джунґлів” розповідає не тільки про хлопчика Мауґлі; це лише десь половина її. Що ж до того, що він щось запозичів у ескімосів, то мова може йти про оповідання “Квікверн” чи “Білий тюлень”, які теж до неї входять.