«Дебют року-2012» взяла книжка про остарбайтерів Павла та Марію

Сьогодні, 23 квітня, у Всесвітній день книжки, традиційно у Києві пройшов урочистий письменницький автопробіг під гаслом: «Ударимо автопробігом по безкнижжю та нехлюйству!», під час якого було вручено премію книжкового порталу «Друга Читача» «Дебют року-2012».

.

Найкращим новачком літературної ниви року, що минув, стала Роксолана Сьома зі своїм романом «Вакації у Танґермюнде», побудованому на достовірних фактах із поневірянь рідних дідуся і бабусі авторки – Павла та Марії Куликів – остарбайтерів часів Другої Світової війни. Рецензію на книгу читайте на нашому сайті.

.

«У дитинстві я неодноразово чула від діда короткі історії про те, як вони з бабунею перебували на примусових роботах у фашистській Німеччині. Тоді, малою, я не розуміла, що насправді йшлося про людське горе й біду і, певно, навіть, якби й була дорослішою, то все одно не осягнула б усього трагізму того нетривалого, але такого жертовного періоду, бо дідусь – веселий, добрий і оптимістичний, розказував свої історії, мов байки, здебільшого присмачуючи їх захопливими та цікавими сюжетами», – пише Роксолана Сьома у передмові до свого роману.

 

Найкращого дебютанта-письменника за традицією нагородили пляшкою молодого вина, розлитого в рік виходу дебютної книги, та скарбничкою для майбутніх письменницьких гонорарів.

.

Довідка. «Дебют року» – єдина в Україні премія, яка присуджується письменникам-початківцям за їхні дебютні книжки, поява яких заслуговує на увагу літературних критиків та читачів.

Заснована у 2008 році газетою «Друг Читача». Лауреатами премії у різні роки ставали:

2012 – Антон Кушнір «Urban Strike»

2011 – Дара Корній «Гонихмарник»

2010 – Юрій Камаєв «Мед з дікалоном»

2009 – Антон Санченко «Баркароли»

2008 – Люко Дашвар «Село не люди»
Друг Читача